Головна НОВИНИ Ігор Палига: “Альтернатива безпліддю є завжди. Головне, правильно підібрати стратегію лікування”

Ігор Палига: “Альтернатива безпліддю є завжди. Головне, правильно підібрати стратегію лікування”

Поява дитини є грандіозною подією в житті подружжя. Коли ж проходить більше року відкритого статевого життя , а тести так і не показують дві довгоочікувані смужки, це викликає нервозність і пошуки причин.

За статистикою , кожна четверта пара в Україні стикається із схожими проблемами. Причому стосується це не тільки жінок середнього віку, у яких так склалася доля, що вони зустріли чоловіка, гідного бути батьком їхньої дитини , пізніше аніж коли оваріальний резерв виснажується.

Молоді пари теж не застраховані від невтішного діагнозу. Стреси, шкідливі звички, часта зміна партнерів і , як наслідок, аборти в підсумку призводять людей до репродуктологів.

Тому клініки і з’являються, як гриби після дощу. Багато хто пропонує 100 % гарантії або різноманітні маркетингові акції, але всі повинні розуміти, що чудес не буває. Щоб досягти результату, необхідні спільні зусилля пари і фахівців, фінансові та моральні витрати і не факт, що все вийде з першої спроби. Кінцевою метою адже є не тільки завагітніти, але й успішно народити здорову дитину.

Клініка репродукції людини «Альтернатива»

–          запліднення in vitro,

–          консультація репродуктолога

–          консультація уролога-сексопатолога

–          УЗД

Я впевнений , що альтернатива безпліддя є практично завжди. Репродуктологія бурхливо розвивається і в більшості випадків вдається допомогти. Наша клініка тому й називається “Альтернатива“, що пропонує різноманітні методики допоміжних репродуктивних технологій  (ДРТ) , від найпростіших ( внутрішньоматкових інсемінацій ) до філігранних (програм екстракорпорального запліднення – ЕКЗ).

Зараз в усьому світі спостерігається тенденція до ДРТ, найбільш наближеним до природного процесу, з мінімальною стимуляцією гормональними препаратами.

Ми пропонуємо ЕКЗ в природному циклі (без стимуляції ), при якому отримуємо тільки одну яйцеклітину; програми міні ЕКЗ (з мінімальною стимуляцією), в результаті яких отримуємо кілька яйцеклітин (в середньому 6-8).

Для жінок з виснаженим оваріальним резервом , як альтернативу донації ооцитів , проводимо так званий “японський протокол”, який дає шанс навіть у найскладніших ситуаціях мати генетично рідну дитину.

При важких формах чоловічого безпліддя пропонуємо ряд унікальних діагностичних аналізів – триступеневий пенетраціонний тест, НВА -тест, який дає можливість оцінити ступінь зрілості сперматозоїдів, а не тільки стандартні показники спермограми, та ін.. Раціональна діагностика дозволяє надалі вибрати правильну ефективну стратегію лікування (ІКСІ , Пікс , пункцію яєчок при необхідності тощо).

Незважаючи на інтимність проблеми і певні психологічні бар’єри, слід пам’ятати, що чим раніше пацієнт звертається до фахівців, тим краще.

Більшість клінік, в тому числі і наша, для зручності надає комплексність послуг – вся діагностика і лікування проводиться в комфортній обстановці однієї установи, де за подружжя несе відповідальність один лікуючий лікар.

Ігор Палига, директор клініки репродукції людини “Альтернатива”, репродуктолог, кандидат медичних наук