Головна НОВИНИ Як встановити цілі при складанні своєї дієти?

Як встановити цілі при складанні своєї дієти?

511

Є багато причин, через які ви можете захотіти змінити свою дієту. Можливо, страждаєте надмірною вагою і стурбовані наслідками, які завдають шкоди здоров’ю. Можливо, страждаєте недостатньою вагою і стурбовані недоїданням, своєю тендітною фігурою, малою кількістю м’язової маси. Можливо, просто хочете поліпшити своє здоров’я, переглянувши якість свого харчування, споживаючи більше фруктів і овочів. Є багато причин, за якими ви можете захотіти мати конкретні цілі в дієті і прагнути до них. Питання в тому, як  збираєтеся встановлювати ці цілі?

Оцінка

Перш за все, необхідно оцінити поточну ситуацію. Це означає подивитися на те, що ви їсте прямо зараз (що лежить у вас на тарілці і його кількість). Тому намагайтеся вести щоденник харчування протягом тижня або двох. Пишіть в ньому все, що їсте (опис і кількість калорій, існують різні види таблиць калорійності, в т.ч. додатки на телефон). Це також допоможе зробити підсумки тижня і вивести деякі середні значення – якою була загальна калорійність їжі, і який відсоток становлять білки, вуглеводи або жири.

Це дозволяє зрозуміти як далеко ви просунулися, коли починаєте робити стійкий прогрес.

Чого ви хочете?

Як я написав вище, існує безліч різних цілей в області дієтичного харчування і здоров’я, які ви можете вибрати залежно від поточної ситуації. Можливо, ви захочете скинути вагу, набрати її, або збільшити свою м’язову масу. Потрібно знати, що вам потрібно, перш ніж почати позитивні зміни в цьому напрямку.

Як тільки ви дізнаєтеся, чого хочете, придумайте план – збільшіть, або зменшіть кількість калорій і спосіб їх розподілу в раціоні. Ви можете з’їсти більше білка і менше жиру, або зменшити кількість калорій у всьому БЖУ. Погугліть в мережі і зробіть своє дослідження, щоб дізнатися, які зміни вам потрібно зробити, щоб домогтися успіху.

Цілі

Записуйте свої цілі: з’їсти «1200 калорій на добу», з’їсти «менше на 100 грам жирної їжі, з’їсти на 100 грам менше вуглеводів» і т. д. Для багатьох поступове урізання калорій куди краще, ніж їхнє різке зменшення. Їжте на 30-50 калорій в тиждень менше і щотижня прибирайте ще. Ви не помітите жодних відмінностей в харчуванні, а під кінець року істотно уріжете калорійність свого харчування. Звичайно, ви можете урізати кількість калорій відразу і процес піде швидше, але такий спосіб підходить не всім.

У той же час, ви повинні ставити для себе реальні цілі, а не абстрактні. Іншими словами, ви повинні «втратити 10 кілограм в наступному році» або «з’їсти 1250 калорій на добу», а не просто «втратити вагу протягом наступних кількох років». Переконайтеся, що ваші цілі реалістичні і ви зможете їх виконати.

Біоуправління

Біологічний зворотний зв’язок – це будь-які дані про ваше тіло. Наприклад, монітор серцевого ритму, а також ваги для вимірювання ваги є формою біологічного зворотного зв’язку. Точно так же дивлячись на кількість споживаних калорій щотижня ви отримуєте зворотний зв’язок. Важливо робити регулярні перевірки таким чином, щоб ви могли стежити за своїм прогресом і знати, що вам потрібно змінити в дієті для досягнення своєї мети, що працює, а що ні. І взагалі, як збільшити втрату ваги або збільшення маси тіла.

Автор: Сергій ТКАЧЕНКО для KULTURIZM.INFO

Сергій Ткаченко – український культурист. Спортсмену 31 рік. Живе у Кременчуці.

Майстер спорту України, голова дисциплінарного комітету бодібілдингу та фітнесу України в Полтавській області.

Сайт iron-addicts.com

ВК vk.com/tkachenkoukraina

FB facebook.com/sergey.tkachenko.18