Головна Тренінг Бодибілдинг Як швидко зникають результати в бодібілдингу

Як швидко зникають результати в бодібілдингу

a kuninАвтор: Артем Кукін.

Експерт порталу SPORTWIKI. Викладач First Fitness School. Майстер Спорту Міжнародного Класу (МСМК) по Бодибилдингу (Фітнес) WFF-WBB. Майстер Спорту по армліфтингу (APL), кандидат в Майстри Спорту по жиму лежачи (WPC-AWPC), КМС по Пауерспорт (СПР), кандидат в Майстри Спорту по армліфтингу (WAA).

У світі існують десятки і сотні різних видів спорту, якими займаються упродовж століть, методи тренувань і кінцеві цілі можуть кардинально відрізнятися, але є щось спільне: в будь-якому спорті – головне результат!

Незалежно від того, займається людина для себе, або щоб виступати на змаганнях, в першу чергу вона буде дивитися на те, як швидко йде до своєї мети, чи далеко бажаний результат. На досягнення результатів можуть піти місяці, а можуть роки, тут безліч змінних, від яких буде залежати, скільки буде потрібно часу. Але якщо в таких видах спорту як боротьба або бокс, візуально оцінити рівень спортсмена складно, то в бодібілдингу саме зовнішність має ключове значення.

bodybuilder

Тренери знають, що коли людина тільки приходить в зал, перше що питає: “Як швидко буде результат». Клієнтів клубу не хвилює, що саме потрібно робити, не хвилює режим, дієта, графік навантажень, їх турбують лише терміни досягнення результату. Одні хочуть схуднути, інші збільшити м’язову масу, треті стати більш рельєфними, незалежно від мети, всі хочуть зробити це якомога швидше, а досягнувши бажаного результату, багато перестають прагнути далі і тоді починається регрес.

Прийнято вважати, що людина може або розвиватися, або деградувати, тобто триматися на одному рівні розвитку – не можна. Можна довго сперечатися про це, або сліпо заперечувати дане висловлювання, але якщо хоча б на одну хвилину повірити, що це правда, в голові відразу ж запитати: «Якщо я перестану йти вперед, як швидко підуть результати». На практиці, це питання задають собі всі люди, і роблять це далеко не в перший рік занять. Новачків не хвилює, що буде потім, їм важливо лише те, що є на даний момент. З цієї причини, досить часто люди переставши займатися, сильно розчаровуються, побачивши, що результати довгих тренувань починають швидко зникати, адже вони не очікували такого результату.

Постараємося розібратися, чому зникають результати, і як довго вони будуть, якщо не підтримувати форму. Говорячи про бодібілдинг, результати оцінюють за двома критеріями:

– Відсоток жиру

– Обсяги м’язів

У чоловіків на першому місці зазвичай стоять м’язи, а вже потім рельєф, у дівчат навпаки, спочатку мінімум жиру, потім трохи м’язів.

Як і відсоток жиру, м’язові обсяги безпосередньо пов’язані не тільки з тренуваннями, але і з харчуванням людини, простіше кажучи, не можна тримати обсяги просто тренуючись без їжі. Аналогічна історія з рельєфом, як би не хотілося, спортсмену утримати форму тільки одним компонентом успіху, або дієтою, або тренуваннями, малоймовірно, що йому вдасться це зробити.

У тілі людини жирові відкладення потрібні з двох причин:

– Це резервне джерело енергії

– Це додатковий захист

Коли людина починає регулярно харчуватися і займатися спортом, поступово у організму відпадає необхідність в резервах, оскільки поживні речовини кожен день надходять разом з їжею. З цієї причини, при регулярному харчуванні, позбутися жирових відкладень стає простіше, адже немає зайвого стресу. Коли до харчування додаються тренування, це ще більше стимулює організм позбавлятися від жирових відкладень, оскільки дає можливість використовувати їх як джерело енергії.

Поступово тіло звикає до навантажень і дієті, фігура змінюється в кращу сторону, а атлет займаючись  спортом радіє змінам. Але приходить час, коли з тієї чи іншої причини потрібно зробити перерву, зникають тренування, на другий план йде дієта, і фігура починає поступово повертатися до того стану, в якому вона була до тренувань. Енергію витрачати вже нікуди, і харчування стає нерегулярним, виходить, що це новий стрес для тіла, і стимул запасати жир.

Згадаймо про м’язи. М’язи – це частина нашого опорно-рухового апарату, завдяки якому люди можуть пересуватися в просторі. Коли на м’язи є навантаження, вони можуть долати її, і стає сильнішою. Регулярно навантажуючи м’язи з додатковим обтяженням, ми тим самим ускладнюємо життя організму, і він змушений підлаштовуватися під нові умови життєдіяльності. Припустимо, бажані обсяги вже отримані, і далі йти не хочеться, що ж робити? Ті, хто беруть перерву, швидко починають втрачати напрацьовані м’язи, оскільки організму не вигідно зберігати обсяги, коли немає навантажень.

Виходить, що як у випадку з жиром, так само у випадку з м’язами, результати будуть лише до тих пір, поки їх підтримують за допомогою тренувань і дієти. А як швидко йдуть результати? У світі є люди, які сподіватися, що можна накачати м’язи, потім кинути, і якийсь час бути в тій же формі. Дійсно, форма буде погіршуватися поступово, а не відразу, але з кожним днем ​​вона буде все гірше і гірше.

Якщо говорити про обсяги м’язів, то за 3-6 місяців, не дотримуючись дієту і не тренуючись, можна втратити 10-20 кілограм! Цифра дійсно велика, і чим більше вага спортсмена, тим більше він може втратити м’язів. З жиром ситуація інша, якщо не тренуватися, і не дотримуватися дієти, поступово скинуті кілограми почнуть повертатися, а рельєф буде зникати. Не можна точно сказати, скільки кілограм «прилипне» за 3-6 місяців, але з огляду на загальні втрати м’язової маси в тілі, співвідношення «жир» \ «м’язи» сильно зміниться на користь жиру.

Результати є до тих пір, поки їх підтримують, з цієї причини потрібно відразу розуміти, що кинувши тренування на 3-6 місяців і більше, можна сильно втратити форму. Але, плюс в тому, що повернувшись до режиму тренувань і харчування, результати так само будуть повертатися, і помітно швидше, ніж потрібно було для їх досягнення в перший раз.