Головна НОВИНИ Вуглеводи і накопичення жиру під час набору м’язової маси

Вуглеводи і накопичення жиру під час набору м’язової маси

941

Вуглеводи допомагають нарощувати масу тіла. Але тут для себе варто зрозуміти, яку саме масу ви хочете: жирову чи м’язову. Остання – це те, що нам треба для того, щоб бути красивими. Тож як правильно їсти вуглеводи, щоб нарощувати м’ясо і мінімум жиру?

При наборі м’язової маси перевагу треба віддавати складним вуглеводам, які повільною засвоюються. А вже у процесі травлення вуглеводи розщеплюються до глюкози. Це відбувається десь так приблизно як і білки розщеплюються до амінокислот.

masa bodybuildibg

Далі чим швидше перетравлюється їжа, тим швидше всмоктується в кров, щоб утворилася при цьому глюкоза. Саме складні вуглеводи поступово і рівномірно забезпечують організм глюкозою, не створюючи її надмірної концентрації. Таким чином її надлишок не перетворюється у зайвий жир.

Якщо коротко підсумувати, то це означає, що повільні вуглеводи  забезпечують набір м’язової маси з мінімальним ризиком набрати непотрібний жир, який позбавить наше тіло естетики.

Енергія, яка надходить в організм з харчових жирів і вуглеводів повинна перевищувати ту кількість енергії, яка необхідна для забезпечення нашої життєдіяльності.

Уявімо, що нашому організму, що росте на добу необхідно 3000 калорій. Ми ж наїли за добу 3500 калорій. Куди подінуться зайві 500? Відкладуться у вигляді жиру. Однак, яким чином, зайві 500 ккалорій з повільних вуглеводів зможуть забезпечити менший набір жиру, ніж 500 ккалорій з швидких вуглеводів? 500 = 500! І повільні, і швидкі вуглеводи перетворюються в глюкозу. 100 грам глюкози з швидких вуглеводів дадуть стільки ж жиру, скільки 100 грам глюкози з повільних. Де ж нерівність? Нерівність тільки в швидкості надходження глюкози в кров.

Отриманий тимчасовий надлишок калорій, не впливає на процес накопичення жирує, якщо в цілому за день надлишку калорій немає. Ми витрачаємо енергію щомиті.

Якщо прийом їжі створює надлишок калорій, то він відкладається в жир. А якщо калорій надійшло надто мало, то ми беремо енергію з внутрішніх запасів, в тому числі жирових. Що буде в підсумку, залежить від того, чого було більше: прийомів їжі з надлишком або дефіцитом. І неважливо з чого складалися ці прийоми, з гречки або булочок. Що стосується накопичення жиру, то вирішальним буде саме наявність загального дефіциту або надлишку енергії.

Без надлишку жир не накопичиться, навіть якщо харчуватися одним фастфудом і кока-колою. Те саме стосується гейнерів: якщо вживати їх в розумних кількостях, то жиром ніхто не обросте.