Головна НОВИНИ Впав гриф на ногу? Смійся! Хімія допоможе, запевняють вчені

Впав гриф на ногу? Смійся! Хімія допоможе, запевняють вчені

3

Таке буває в кожному залі, коли хтось впускає знаряддя і комусь щось падає на ноги. Потім трьохповерхові матюки і крики. Ще кілька хвилин болю і всі продовжують вже акуратно тренуватися. У таких випадках зарадити можуть не крики і пошуки винуватого, а як варіант… сміх.

Справа в тому, що щирий сміх реально притуплює біль. І мова іде не просто про усмішки, а справжній регіт.

Вчені з Оксфордського університету  переконують,  що під час сміху в організмі виділяються хімічні сполуки, які мають знеболювальні властивості. Дослідники також припускають, що в доісторичні часи здатність забутися здоровим сміхом була унікальною особливістю первісних людей.

Для цього зробили навіть експеримент. Учасників розділили на дві групи: одній із них протягом 15 хвилин показували веселі відео, іншій – нудне відео.

Після цього людям на руки клали пакети з льодом, щоб перевірити, як їх організм відреагує на біль. І як виявилося учасникам, які дивилися нудне відео було складніше його терпіти.

Усмішка робить чоловіків добрішими і більш творчими

Професор Робін Данбар з Оксфордського університету, який керував експериментом вважає, що саме завдяки щирому нестримному сміху в організмі людини виділяються ендорфіни – хімічні сполуки, що викликають легку форму ейфорії та зменшують біль. “Це відбувається, коли наші легені спустошуються, – сказав професор, – Мова йде про ті моменти, про які ми говоримо “сміявся до коліків”. Саме ці коліки і викликають ефект ендорфінів”.

Користь сміху для спортсменів довели і науковці товариства серцево-судинних хірургів США. Вони  заявили, що здоровий сміх знімає стрес і м’язову напругу, підвищує імунітет та лікує гіпертонію.

Роман Лавринюк, www.kulturizm.info