Головна НОВИНИ Цигарки можуть подорожчати у шість разів

Цигарки можуть подорожчати у шість разів

Курити незабаром стане ще дорожче. Україна має підвищити специфічну ставку акцизу на сигарети до 90 євро за 1000 штук відповідно до євроінтеграційних зобов’язань. Проте на сьогодні цей показник становить 15 євро.

adnild kukyt

Про це йдеться у прес-релізі Світового банку за підсумками круглого столу «Покращення громадського здоров’я та економічні вигоди від наближення акцизів на тютюнові вироби в Україні до рівня країн ЄС», наданому у розпорядження Укрінформу.

«Виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Стаття 352) передбачають щорічне зростання ставок акцизів на регулярній основі із врахуванням рівня інфляції та доходів населення. Відповідно до євроінтеграційних зобов’язань, Україна має підвищити специфічну ставку акцизу на сигарети до 90 євро за 1000 штук. А станом на сьогодні цей показник складає 425,75 гривні, або 15 євро», – йдеться у повідомленні.

Провідний спеціаліст Світового банку з охорони здоров’я Патрісіо Маркес звернув увагу, що податки на тютюн мають бути високими та зростати надалі.

«Для цього є два основні мотиви. По-перше, щоб знизити поширеність паління серед населення через зниження економічної доступності тютюну. По-друге, для підвищення податків у сфері, яка найменше вплине на економіку. Альтернативою підвищення податку на тютюн може бути збільшення податків на заробітну платню, інвестиції або загальні витрати, що негативно вплине на розвиток економіки» – відзначив він.

Крім того, за словами Маркеса, отримані додаткові ресурси від збільшення акцизів на тютюн можуть бути використані для пріоритетних програм в охороні здоров’я, наприклад, лікування онкологічних захворювань.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року в Україні підвищили специфічний акциз на сигарети на 40%.