Головна НОВИНИ Святослав Шеремета: Весняний Чемпіонат Європи WABBA у Львові переглянуло щонайменше 700 000...

Святослав Шеремета: Весняний Чемпіонат Європи WABBA у Львові переглянуло щонайменше 700 000 осіб!

Федерація WABBA України навесні відзначилася проведенням Чемпіонату Європи у Львові, після якого українські спортсмени успішно здобули інші нагороди на Чемпіонаті Світу. Із Президентом федерації Святославом Шереметою KULTURZIM.INFO підбив підсумки останнього сезону та плани на майбутнє.

Температура оточення

Святославе, насамперед запитаю про середовище: на якому рівні зараз фітнес-індустрія в Україні?

Відбувається очевидний розвиток: стає все більше спортсменів, які хочуть виступати на змаганнях. Насамперед це тому, що з’явилися “лайтові” категорії, яких не було раніше. Йдеться про “бікіні”, “менсфізік” та інші, які стали вже похідними від них. Перевага для учасників полягає в тому, що для виходу на сцену змагань досить мати просто красиве струнке тіло та спортивну статуру. Також стає все більше спортзалів, зростає конкуренція між федераціями, які є організаторами турнірів.

А якщо говорити про масовий фітнес, а не професійний?

Маємо неймовірний розвиток! Подивіться лише скільки нових залів відкривається, у яких чимало відвідувачів.

А що стало поштовхом? Доводиться чути, що в країні вічна криза, а фітнес – заняття не з дешевих…

Усе відносно. Якщо дорого, то це у порівнянні з чим? Cкажімо, у Києві чи Львові похід в ресторан середнього рівня обійдеться на двох від 500 до 2000 грн. Водночас, річний абонемент в фітнес-клуб коштує 2-3 000 грн. То з такої точки зору це навіть дешево. Або якщо порівняти абонемент з цінами на бензин: деякі люди такі суми витрачають в місяць тільки на пальне.

Підсумки сезону

Яким був весняний змагальний сезон для WABBA України?

Ми провели великий турнір у Львові. Перед цим торік у нас був Кубок Європи у Києві, який став для нас репетицією. Організували його гідно, тож нам довірили провести Чемпіонат Європи. Ми знайшли серйозну підтримку серед обласної та міської влади, за що їм дуже вдячні. Крім того, у нас були потужні спонсори. Тож все вдалося.

Тепер головна наша ціль – здобути право приймати ще престижніші турніри. Адже ми маємо досвід та рівень, за який не соромно. Для прикладу, весняний Чемпіонат Європи у Львові переглянуло щонайменше 700 000 осіб! Усе завдяки контракту з телеканалом Хsport для якого ми традиційно проводимо професійну відео-зйомку. Озвучена цифра переглядів – це аудиторія, яку зібрав показ змагань із першим повтором. Це наша відповідь спонсорам.

Які зараз відбуваються процеси в самій федерації?

Розростаємося. У нас стає все більше спортсменів, покращується їхній рівень підготовки. Ми маємо чимало запитів від організацій, структур, людей, які пропонують співпрацю. Це допомагає професійно підвищувати рівень.

Щодо здобутків на турнірах, то торік восени вперше в історії WABB України Марина Андрієнко стала Абсолютною переможницею у категорії “бікіні”. Всі переможці тоді були з України. Гордість розпирала – це був надзвичайний турнір!

Цього року Сергій Черняк став Абсолютним переможцем Чемпіонату Європи. І найголовніше – ми також вперше маємо Абсолютного переможця світу серед професіоналів – це В’ячеслав Волосов. Пишаємося, що він виступає у нашій федерації і що у нашій країні є такий атлет, який зумів вписати своє ім’я золотими літерами в історії світової федерації WABBA.

Навесні у вас відбулася зустріч з Сергієм Панадієм щодо взаємних виступів спортсменів IFBB та WABBА. Ви задоволені співпрацею?

Це була знаменна подія для українського бодібілдингу. Федерація IFBB України, яку раніше очолював Ігор Делієв, була монополістом. Проголосивши себе “національною”, порушуючи закони України, вона дозволяла на власний розсуд не допускати того чи іншого спортсмена, громадянина України, до Чемпіонату України чи інших змагань. Це був абсурд.

Коли змінилося керівництво, ми з Сергієм Панадієм вирішити розставити всі крапки над “і” та виправити ситуацію. Ця зустріч відбулася виключно в інтересах спортсменів, які повинні мати право виступати там, де хочуть. Тож наші спортсмени виступили на Чемпіонаті України IFBB  у Харкові, і деякі з них повернувся додому з медалями. Відповідно, їхні спортсмени, які раніше боялися незаконної дискваліфікації, виступили у нас. Це початок хороших змін.

В передчутті нових можливостей

Святославе, як плануєте залучати нових спортсменів у такому конкурентному середовищі?

WABBA починає проводити потужні комерційні турніри. Вже другий рік поспіль проводять змагання PRO рівня на кожному Чемпіонаті Світу та Univers. Тож спортсмени категорій “бікіні” та чоловіки бодібілдери отримують значні призові нагороди. Призові фонди на цих турнірах стартують від 10 000 євро.

Але це не межа. Цієї осені відбудеться великий комерційний турнір в Індії з призовим фондом 300 000 доларів! Це величезна сума у цьому спорті. За попередніми підрахунками організаторів, Абсолютний переможець у категорії чоловічого бодібілдингу отримає 20 000 доларів. Жінки матимуть 6-7 тис доларів у “абсолютці”. Українські спортсмени отримають змогу поборотися за ці гроші.  Впевнений, що такий турнір суттєво підніме престиж нашої федерації.

Також осередки WABBA International активно проводять комерційні турніри в інших країнах Європи, де призові фонди стартують від 10 000 доларів. Ми будемо пропонувати туди їхати і нашим атлетам. Це реальні шанси показати себе та заслужено отримати винагороду.

А як щодо комерційних турнірів в Україні?

Є певні напрацювання, але поки про це рано говорити, щоб не бути голослівними. Але, гадаю, найближчим часом зможемо ці ідеї реалізувати. Наразі ми готуємося до осіннього Чемпіонату України, розраховуючи, що наші атлети поїдуть на комерційний турнір в Індію.

Розмовляв Роман Лавринюк, KULTURIZM.INFO