Головна Інтерв'ю Святослав Шеремета: Глобальна ціль – провести в Україні Містер та Міс Всесвіту...

Святослав Шеремета: Глобальна ціль – провести в Україні Містер та Міс Всесвіту WABBA

1621

Влітку цього року Львів прийматиме Чемпіонат Світу WABBA. Торік восени відповідне підтвердження отримало керівництво українського осередку федерації. Як відбувається підготовка до турніру, чого чекати атлетам і чи багато вже є охочих виступити на цьому турнірі KULTURIZM.INFO розпитав президента WABBA України Святослава Шеремету.

Святославе, насамперед скажіть з якими очікуваннями розпочинаєте новий змагальний сезон?

Наша робота вже дає хороші плоди. Ми – перша федерація, яка проводить Чемпіонат Світу з культуризму в Україні. Десяту річницю створення та заснування WABBA України відсвяткуємо знаменною подією на такому високому рівні. Відтак очікуємо приріст для федерації за всіма показниками.

Чи вже відомо у якому приміщенні будуть змагання?

Так, це театр ім. М. Заньковецької у центрі Львова. Він є одним із найбільш престижних місць у місті. Ми вже фактично маємо сформований організаційний комітет. Також є домовленості з готелем, де зупиняться гості, технічні служби, які супроводжуватимуть турнір також готові до роботи. Тож впевнений, що змагання відбудуться на високому рівні.

Скільки у вас вже є заявок від учасників?

Очікуємо щонайменше 100 атлетів тільки з України. З них маємо вже 80 попередніх заявок. Загалом ми очікуємо 300-400 атлетів з різних країн світу. Багато хто цікавиться: пишуть, телефонують. Звертаються у міжнародний секретаріат федерації, але багато хто подає запити та запитання напряму до нас. Є такі наполегливі атлети, які це роблять навіть через соцмережі. 

Є дуже велика зацікавленість спортсменів, реєструються на змагання. Для того, щоб це було максимально просто ми раніше запровадили інтернет-реєстрацію, тож плануємо уникнути черг.

Зараз серед інших федерації модно проводити збори із спортсменами…

… так, і ми проводимо також! Перші вихідні кожного місяця у Києві ми проводимо навчально-тренувальні збори для спортсменів, які готуються на змагання. Туди ми запрошуємо усіх зацікавлених тренерів, виступаючих атлетів чи любителів, яким це просто цікаво. Запрошуємо туди усіх охочих, щоб перейнятися атмосферою підготовки до змагань. Там можна почерпнути досвід, познайомитися. Саме у ці дні консультації наших тренерів федерації є безкоштовними. 

Чи будуть якісь новації для атлетів на турнірі у червні? Можливо, нові категорії?

Минулого року ми ввели категорію «велнес», яка оживила жіночу спортивну спільноту. Цього року від нас поступила пропозиція у світову президію WABBА розглянути ймовірність категорії «бікіні юніорки». Ми отримали позитивну відповідь, тож на одну жіночу категорію на Чемпіонаті світу буде більше. Також буде нова чоловіча категорія класиків у шортах.

Чи можуть розраховувати спортсмени на призовий фонд?

Він буде один з найбільших за всю історію українського бодібілдингу – це 300 000 грн. Також нам вдалося досягти домовленостей з міжнародним секретаріатом федерації щоб українські атлети, які зареєструються на змагання сплачували менший внесок. Для прикладу, для іноземних атлетів це 160 євро. У лютому «ранні пташки» з України могли зареєструватися лише за 100 євро. У березні цей внесок становить 130 євро. Раджу скористатися цією можливістю, адже для нас було важливо забезпечити цю знижку для українських спортсменів. 

Традиційна фото та відео зйомка буде також від федерації?

Так, звісно! Відео зйомка та велика кількість фотографів – це окремий напрямок, який у нас завжди забезпечений. Усі фото завжди є у вільному доступі на сайті WABBА України. Сподіваюся, світові атлети будуть пишатися тим, як ми забезпечимо їм ці пам’ятки.

Ми перш за все медійна федерація, тісно та систематично  співпрацюємо з медіа.  Для прикладу, усі наші турніри показує телебачення – телеканал Хsport. Тільки погляньте: торік 700 000 глядачів переглянуло Чемпіонат Європи, і ще півтори мільйони глядачів переглянуло Чемпіонат України на цьому є телеканалі! Ми витримуємо усі складні стандарти телевізійного формату: зйомка, світло, оформлення сцени. І відчуваємо, що глядач на це позитивно реагує – є запит на такий формат та такі заходи.

А що далі? Святославе, яка ваша глобальна ціль тепер?

Найпрестижнішим турніром WABBА є Містер та Міс Всесвіту. Успішне проведення Чемпіонату Європи дозволило нам можливість здобути право проводити Чемпіонат Світу. Це була конкурента боротьба з Афінами та Барселоною. Тепер якщо ми все успішно проведемо Чемпіонат Світу, очікуємо що у восени 2020 році ми проведемо і Містер та Міс всесвіту WABBА. Це наша глобальна ціль.

У цьому процесі бачу збірну України у числі команд з найбільшою кількістю атлетів учасників та переможців. На цей рік ми прогнозуємо приріст у WABBА України спортсменів, функціонерів та масової аудиторії, якій ми можемо стати цікавими. Це тенденція останніх років, коли у нас відбувся стрімкий ріст.

Розмовляв Антон Павленко, KULTURIZM.INFO