Головна НОВИНИ Спортсмени пиячать більше, аніж інші чоловіки

Спортсмени пиячать більше, аніж інші чоловіки

Науковці з Університету штату Пенсільванії виявили зв’язок між фізичною активністю і рівнем вживання алкоголю. Для цього провели два дослідження.

З’ясувалося, що люди, які активно займаються спортом, в середньому вживають більше алкоголю, в порівнянні з їх менш активними однолітками.

jason trust2

Для підстав так вважати дослідники вивчили 150 дорослих людей у ​​віці від 10 до 89 років протягом трьох 21-денних періодів. В кінці кожного дня учасники повідомляли про рівень фізичної активності і кількості споживаного алкоголю. Щоденні відхилення в рівнях фізичної активності були «значно пов’язані» з кількістю споживаного алкоголю в день, зазначили вчені.

Учасники вживали більше алкоголю в дні найбільш інтенсивних і тривалих занять спортом.

При цьому результати експерименту були однакові, незалежно від віку чи статі піддослідних.  В результаті отримавши докази існування зв’язку між рівнем фізичної активності і вживанням більшої кількості алкоголю, вчені вирішили просунутися на крок далі і дізнатися, чому так відбувається.

Вже інша команда вчених з Університету Х’юстона виявила, що хоча ці види діяльності знаходяться у двох протилежних кінцях спектру здорового способу життя, вони обидва ідентично стимулюють систему винагороди в головному мозку. Фізична активність природно впливає на систему винагородою, збільшуючи вироблення допаміну та інших нейростимуляторів, включаючи серотонін. Навпаки, алкоголь служить штучним стимулятором, що впливає на нейронну систему винагороди.

Роман Лавринюк, для KULTURIZM.INFO