Головна НОВИНИ Шпинат допомагає бодібілдерам нарощувати м’язи, – вчені

Шпинат допомагає бодібілдерам нарощувати м’язи, – вчені

Шпинат і бодібілдинг. Пам’ятаєте мультфільм про моряка Папая, який був неймовірно сильним, а коли потрібно було отримати ще більше сили – він з’їдав банку шпинату і його було не подолати.

Зараз важко сказати чи це співпадіння, але вчені кажуть, що шпинат дійсно може значно підвищити  м’язову силу. Виявляється у цій рослині діючою речовиною, яка впливає на це є спеціальний нітрат.

Експеримент провели дослідники з Каролінського інституту в Стокгольмі (Швеція). Вони ідентифікували два білки, вироблення яких стимулюється прийомом цього нітрату.

Досліди проводили над мишами: одну групу поїли тиждень водою у яку додали цього нітрату. Його концентрація була такою ж, як при споживанні людиною 200-300 грамів свіжого шпинату.

Ще сім днів науковці спостерігали за м’язами мишей, особливо за їхніми кінцівками.  Виявилося, що у тварин, які пили «шпинатну» воду м’язи були сильнішими. Також в м’язах мишей, що пили нітратну воду, була підвищена концентрація CASQ1 і DHPR – білків, які беруть участь в гомеостазі кальцію, критичного вирішального чинника м’язового скорочення.

Тепер вчені планують продовжувати свої експерименти, щоб дізнатися чи їхня робота може допомогти тим, в кого слабка м’язова система.

Кілька фактів про бодібілдинг і шпинат, які були відомі раніше:

  • Науково доведено, що у шпинаті є натуральна форма анаболіка-екдистерона, який стимулює ріст м’язів.
  • Також збільшити м’язи шпинат може завдяки октакосанолу, який є у його вмісті.
  • Шпинат також багатий амінокислотою глютаміном, який не дає м’язам руйнуватися.

Ольга Чих, www.kulturizm.info, фото musclejocks.blogspot.com