Головна НОВИНИ Що вибрати: тренажерний зал, групові заняття або аквафітнес?

Що вибрати: тренажерний зал, групові заняття або аквафітнес?

Автор: Сергій Дроздов. 1976 року народження. м. Київ. Чинний тренер і спортсмен. Чемпіон та неодноразовий призер Кубків України з класичного бодибілдингу. Майстер спорту України з бодібілдингу. Персональний тренер з бодібілдингу та фітнесу (стаж тренерської роботи понад 10 років). Спортивно тренувальний стаж 28 років. Одружений, виховую сина.

Тренажерний зал – лише заняття з обтяженнями сформують ваше тіло. Поліпшать пропорції, додадуть симетрію і твердість вашої мускулатури. Він по праву займає лідируюче місце серед решти напрямів фітнесу.

Критерієм вимірювання краси (на ці слова я особливо хочу звернути увагу жінок) є не ваги. А як ви думаєте, що? … Дзеркало! Так, і не що інше! Людина може важити скільки завгодно багато – і як при цьому виглядати, і за рахунок чого вона буде важити? Чи то за рахунок жирової маси, чи то за рахунок м’язової маси, це дві величезні різниці.

Пам’ятайте, що за витратами енергії, заняття в тренажерному залі не поступаються ні одному виду фізичної активності. Скинути вагу можна займаючись і в тренажерному залі. Важливо в даному випадку симетрія і пропорції. І не варто боятися м’язової гіпертрофії. Жіночий організм не виробляє необхідного для м’язової гіпертрофії чоловічого гормону тестостерону. І грамотно побудовані заняття лише підкреслять вашу жіночність і красу!

В результаті ви отримаєте гарне й гармонійно розвинене тіло, яке в Стародавній Греції зводилося в культ Тіла атлетів, зображувалися на амфорах і статуях, а імена олімпіоніків прирівнювалися до богів.

Другим видом і напрямом фітнесу є групові заняття. Цей вид фітнесу особливо популярний серед жіночої частини відвідувачок фітнес клубів. Вони переконані що залізо – це доля чоловіків. Не хочу вас засмучувати милі дами, але правда полягає в тому, що заняття аеробної спрямованості, тобто групові напрямки, допоможуть вам лише із зайвою вагою. І то не завжди, а ось сформувати тіло і надати йому досконалий вид допоможуть заняття з обтяженнями.

Але не подумайте за агітацію з мого боку на користь тренажерного залу. Я як професійний тренер рекомендував би поєднувати обидва ці напрями. Для досягнення відмінного результату необхідно комбінувати заняття на групових напрямках із заняттями в тренажерному залі і аква зоні. І відвідувати спа – процедури, баню та масажі. Для повноцінного відновлення, останні особливо гарні.

Але пам’ятайте що спа-процедури необхідно виконувати в комплексі з фізичною активністю – а не замість! І перш за все, повинні бути тренування, а потім спа – процедури, але не навпаки. Історії знайомі і такі випадки, коли людина йде спочатку на масаж, а потім на тренування Коментарі зайві.

І особливо хочеться відзначити аква фитнес. Його роль важко переоцінити. Адже плавати можна в будь-якому віці, і людині будь-якого рівня фізичної підготовки. Починаючи від малят і закінчуючи групами здоров’я тим кому за… Якщо ви ніколи не займалися спортом, і все-таки зважилися, то слід почати свої заняття з мінімальним рівнем інтенсивності. Плавання прекрасно підійде для цього. А по закінченні 4-6 тижнів можна спробувати себе і в тренажерному залі. (Ця інформація відноситься до здорових людей).

Так само в останні роки популярністю серед відвідувачів фітнес клубів користуються заняття аква аеробікою і гідрорайдером. Аква аеробіка передбачає виконання рухів у воді, під музику  які показує інструктор на бортику басейну, супроводжуючи рекомендаціями щодо виконуваних вправ. Даний вид фітнесу передбачає використання додаткового устаткування у вигляді аква гантелей, нудлс та іншого інвентаря. А гідрорайдер – це велотренажер спеціального призначення, який встановлюється на мілководну частину басейну, так щоб при роботі на ньому, вода доходила до грудей того, хто тренується. Темп виконання (педалювання) задається по команді інструктора.

Так само в басейнах проводяться персональні тренування з тренером різної спрямованості і цілей. Від навчання техніки плавання певним стилем і т.д.

На закінчення всього вище сказаного хочеться відзначити, що досягнення сучасної фітнес індустрії в останні роки дуже значні. І сучасні технології роблять більш доступними заняття фітнесом. А вибір напрямків постійно збільшується. Кожен охочий займатися і вести активний спосіб життя може вибрати заняття до смаку, за ціною і за інтересами.

На сьогоднішній день не займається фітнесом – тільки ледача і неосвічена людина. Фітнес клуби існують різних категорій від наддорогих «Преміум» класу, «Бізнес» та «економ» класу. Ціни ви завжди можете зіставити. Але пам’ятайте що «не все те золото що блищить!» Ну, а тіло реагує на навантаження незалежно від того як в дорогому клубі, так і в недорогому!

Мотивація і досягнення результатів.

Головне у тренінгу – ваша мотивація і націленість на результат. «Бажання – це сто способів. А небажання – це тисяча причин! »У своїй енциклопедії А. Шварценеггер сказав з цього приводу, що той хто хоче отримати результат, завжди знайде час і місце для занять. Будучи на військовій службі в австрійській армії (Шварценеггер був танкістом) йому доводилося вставати до «загального підйому» за 1 годину, діставати штангу яку він возив з собою, і тренувався. Потім виконував свої військові обов’язки під час дня і після відбою він тренувався ще 1 годину. Разом 2 години в день для тренувань.

Прикладів історія знає безліч і в наші дні. Напевно що у більшості займаються є свої приклади людей, які досягли прекрасних результатів. Тренуйтеся завжди і скрізь, і за будь-якої можливості. Чим вища ваша мотивація, тим кращий результат!

Автор: Сергій Дроздов, фітнес-інструткор для www.kulturizm.info

Фото: abingtonathleticclub.com, weber.edu, wellnessinteriery.cz, musclesoftiger.com