Головна НОВИНИ Серце бодибілдера: перевір пульс

Серце бодибілдера: перевір пульс

Точно так само, як і інші м’язи, так і серце реагує на фізичні вправи та збільшення фізичного навантаження. Серце є найважливішим з усіх м’язів тіла людини, перекачує кров через серцево-судинну систему. Взагалі, якщо ви тренований досвідчений спортсмен, то ваше серце реагує на навантаження краще і качає кров з більшою ефективністю.

Багато спортсменів регулярно моніторять частоту серцевих скорочень під час і після тренування.

Термін “спортивне серце” описує набір змін, які відбуваються у людей, які регулярно тренуються. Це означає комплекс фізичних адаптацій, які спрямовані на підвищення витривалості.

Почнемо з того, що у бодибілдерів та інших важкоатлетів збільшується маса серця. Це його спосіб прилаштування до великих і хронічних навантажень. А тут чим більше розтягнутий серцевий м’яз, тим ефективніше його скорочення. Але саме збільшення серця характерне в основному для спортсменів, які тренуються на витривалість. При силових навантаженнях потовщується міокард.

Збільшення розмірів серця є наслідком або збільшення його порожнин, або потовщення стінок шлуночків. У здорових чоловіків у віці 20-30 років обсяг серця складає в середньому 760 см3, а у жінок 580 см3.

При спортивному тренуванні поліпшення капілярного кровообігу в м’язах відбувається не стільки за рахунок розширення існуючих капілярів, скільки внаслідок відкриття та розвитку нових. Це збільшує поверхню, через яку відбувається газообмін між кров’ю і тканиною. Що виникає при цьому розширення кровоносної русла призводить до уповільнення швидкості кровотоку і забезпечує краще використання кисню крові. З наростанням стану тренованості швидкість кровотоку сповільнюється.

Як і інші м’язи, і серце відгукується на здоровий спосіб навчання. Якщо курс навчання в основному аеробний ваше серце має бути готове для обробки великого об’єму крові. Внутрішні камери серця був злегка розширюються і серце качає кров з максимальною ефективністю.

З іншого боку, важка атлетика чи інші силові тренування спричиняють те, що ваш серцевий м’яз “потовщується” без розширення пазух. Це пристосування дозволяє створювати підвищений кров’яний тиск необхідний для анаеробних вправ.

До речі, аеробні навчені люди мають тенденцію до зниження частоти серцево-судинних захворювань, таких як гіпертонія та ішемічна хвороба серця. Однак ми знаємо й такі випадки з професійними спортсменами, які трагічно померли під час їх виступів. Так само не варто недооцінювати профілактичний огляд у лікаря, а іноді і самому собі перевірити частоту пульсу.

Міхал Драбко, Словаччина www.kulturizm.info, фото sportujeme.sk