Головна НОВИНИ Російський бодибілдинг майстер-клас для України

Російський бодибілдинг майстер-клас для України

По-доброму заздрю російським шанувальникам бодибілдингу. У них сьогодні вся спортивна спільнота слідкує за виступом Олексія Лесукова та білоруса Олексія Шабуні на IFBB NORDIC PRO CHAMPIONSHIPS. Ці два топ атлети Росії сьогодні там змагатимуться за поважний статус та міжнародне визнання.

Російські групи ВКонтакте ще задовго до турніру публікували фото із підготовки цих спортсменів, а сьогодні – це головна тема дня.  І фото із готелю Лесукова, і свіжі фото із реєстрації, і свіже відео позування Шабуні  із кулуарів – найгарячіші новини відразу у стрічці новин. Сотні «лайків», десятки перепостів.

Ввечері ж росіяни мати муть змогу слідкувати за онлайн-трансляцією і тримати кулаки за своїх. Знаю, що і багато українців також. Це і не дивно, адже за кого ж іще вболівати нашим?

Цілком погоджуюся, що в Україні є чимало достойних атлетів, які раніше показували свій рівень на міжнародних турнірах. Це факт, який не підлягає жодним сумнівам. Однак, чи хоча б до одного українського культуриста була прикута увага українців? Наші атлети також наполегливо готуються, їздять на міжнародні турніри і привозять золото. І що? Чи багато серед нас можуть назвати імена хоча п’ятьох атлетів, які навесні привезли медалі із міжнародних змагань? Чи є у нас зірки, імена яких у всіх на устах?  Із пауерліфтингом ще гірше.

Не проблема у культуристах. Це одна з проблем всього українського бодибілдингу. На прикладі Росії, ми можемо побачити у якому жалюгідному етапі розвитку у нас цей спорт (а точніше – індустрія) сьогодні, у порівнянні із сусідами.

Одна з цих проблем – власний інформаційний простір. Він просто відсутній. А звідки українці можуть дізнаватися про своїх героїв?! Потрібен PR, майданчики для спілкування та обговорення. І для нас, www.kulturizm.info, неабияка честь бути учасниками цього процесу. Хоча це робота, яку фактично ігнорують усі: від федерацій, до чиновників, які виділяють гроші на спорт загалом.

Але я зараз не про це. Сьогодні ми можемо повчитися у росіян як треба і можна підтримувати своїх.  І хоча наші сусіди вміють ефектно висміювати і своїх (згадайте комікси із деякими персонажами), вони для нас демонструють хороший майстер-клас.

Можна знайти виправдання і сказати, що про цих хлопців так багато говорять, бо у них є спонсори, які їх вивели. Даруйте, але ці спонсори явно не проплатили десятки коментарів у підтримку, сотні лаків та перепостів. Спонсори не могли купити увагу всієї країни до цих двох російських хлопців. Вони показали якість і їх підтримали.

Дуже хочеться, що б прийшов той час, коли ми будемо так тримати кулаки за своїх.

Антон Павленко, www.kulturizm.info