Головна НОВИНИ Рейтинг українських бодібілдинг-федерацій 2017

Рейтинг українських бодібілдинг-федерацій 2017

В Україні культуристи у виграшній позиції: у нашій державі є відразу три великі федерації з бодібілдингу.  Їхній менеджмент має між собою, м’яко кажучи, напружені стосунки і з року в рік конкуренція лише зростає. У цій ситуації найбільше користь мають спортсмени, адже є можливість вибирати з ким робити кар’єру. А потрапивши у немилість одних, тебе з радістю візьмуть у свою команду інші.

KULTURIZM.INFO склав власний рейтинг бодібілдинг-федерацій України. Це суб’єктивне спостереження за тим, як відбувається еволюція фітнес турнірів упродовж останніх семи років. Дані актуальні станом на кінець осені 2017-ого року.

Кількість учасників

IFBB UBPF WABBA
***** ***** *

Традиційно найбільша кількість спортсменів була у федерації IFBB. У них здебільшого ці атлети найбільш підготовлені до турнірів, а відповідно – тримають рівень для інших. В останні роки свою плеяду спорсменів виховала федерація UBPF, кількість учасників якої збільшується з кожним сезоном. Більше того, до них перейшло чимало титулованих атлетів IFBB.

Інтерес серед глядачів

IFBB UBPF WABBA
** **** *

Жоден організатор всеукраїнських фітнес турнірів немає аншлагів. Цілеспрямовано з потенційними глядачами працює лише федерація UBPF. Для прикладу, це єдині організатори, які напередодні турнірів розвішують у столиці зовнішню рекламу. Також у них на турнірах найбільше заповнені глядацькі зали.

Якщо змагання відбуваються у Києві, то глядачів зібрати значно простіше. Скажімо, IFBB  у деяких областях останнім часом мала повні провали. Кубок України 2016 у Івано-Франківську проводили фактично у порожньому приміщенні театру. Так само до фіналу досиділи одиниці відчайдухи на Чемпіонаті України у Одесі. Це свідчить про повну відчутність комунікації з пресою і громадами міст, де проводять змагання. Водночас, у Львові IFBB  має щоразу має аншлаги на турнірах всіх рівнів. Така ж ситуація у федерації WABBA.

Представництво в областях

IFBB UBPF WABBA
***** *** **

Майже в усіх областях України офіційні представництва має лише федерація IFBB. Що це означає для спортсменів? Місцеві осередки повинні проводити змагання і реєструвати учасників на всеукраїнські турніри та вирішувати інші технічні питання. Тож охочим виступати не потрібно їхати у сусідні області. Це зручно для усіх.

UBPF донедавна проводила змагання лише у Києві. Цього року федерація розпочала активний розвиток своєї мережі. Зокрема, починають проводити пробні турніри у регіонах. Очолюють ці представництва в основному спортсмени та функціонери, які ще донедавна були у IFBB. Йдеться про осередки у Дніпрі, Харкові, Чернігові, Києві, Черкасах і цей список постійно росте.

У федерації WABBA фактично є чотири осередки, які проявляють реальну активність: Львів, Київ, Хмельницький та Лубни.

Мовне питання

IFBB UBPF WABBA
*****

Федерації IFBB та UBPF повністю ігнорують державну мову. Змагання та усю комунікацію (сайт, соцмережі тощо) проводять виключно російською. Українською мовою спроможні хіба що надрукувати афіші та квитки. І то не всюди.

Кардинально інша ситуація у WABBA. Це єдина україномовна бодібілдинг-федерація.

Подарунки спортсменам

IFBB UBPF WABBA
*** **** *

Як відомо, на не комерційних змаганнях бодібілдери не заробляють (призові якщо і є, то вони символічні). Змагання – це лише шанс проявити себе, щоб далі заробляти самостійно тим, хто хоче працювати у цій сфері. Тим не менше, подарунки роблять чи не всі організатори турнірів.

Якщо ще не так давно атлет-переможець йшов зі сцени з пачкою дешевого протеїну, то тепер зі сцени доводиться нести цілі пакети з подарунками спонсорів змагань.  Таку культуру запровадила федерація UBPF засипавши культуристів дарунками: від добавок і сертифікатів у ресторани, до ювелірних прикрас. Таку модель успішно починає переймати IFBB.

Дотримання програми змагань

IFBB UBPF WABBA
**** **** *

З цим проблеми у всіх федераціях. Найбільші затримки на всеукраїнських турнірах виникають у федерації UBPF. Найточніші у IFBB. У свою чергу WABBA має практику взагалі скасовувати проводити анонсовані півфінали.

Логістика

IFBB UBPF WABBA
*** ***** ****

Важливим є місце проведення змагань.  Усі головні турніри проводять UBPF проводить у Києві, що найбільш зручно. У столицю з усіх регіонів добиратися найкраще.

А от головні турніри IFBB проводить у різних містах України, з якими не завжди найкраще сполучення. Для прикладу, іноді поїздом від одного обласного центрі до іншого треба добиратися добу. Водночас, федерація має головний козир: щоразу турніри в нових містах, що мобілізує та мотивує людей на місцях займатися інших цим видом спорту.

Видовища

Ще не так давно найбільш ефектними були атлети федерації IFBB – усі чекали на вихід учасників “важких” категорій, адже вони справляють найбільший ефект на шанувальників заліза. Віднедавна не гірших “монстрів” можна побачити і у UPBF. Що стосується самого шоу на сцені, то IFBB – адепти строгих класичних спортивних заходів. UPBF допускає елементи шоу, що було красиво на першому Кубку Чемпіонів PSL (звук, світло, дим). WABBA обмежується танцювальними чи вокальними виступами у перервах турнірів.

 IFBB UBPF WABBA
*** ***** **

Робота з медіа

UBPF – єдина федерація, яка систематично працює з медіа, забезпечуючи журналістів всіх видів ЗМІ повноцінним доступом та оперативною інформацією. Завдяки цій роботі у медіа саме ця федерація має найбільше згадувань про свої турніри. UBPF грамотно вибудовує комунікацію із виданнями та журналістами, що робить їхні заходи привабливими для партнерів, спонсорів та учасників.

IFBB на своїх турнірах не виділяє для ЗМІ навіть окремих місць. Відсутня робота із медіа, а якщо і відбувається якась активність, то вона непродумана, випадкова та спонтанна. Федерація тижнями і місяцями може офіційно не оприлюднювати результати турнірів.

IFBB UBPF WABBA
* ***** *

Експо

Під час турнірів кожна федерація має експо-зони. За останні роки чимало великих дистриб’юторів добавок та фітнес-продукції почали все більше звертати увагу на свою присутність на таких заходах. Різниця полягає лише у масштабах павільйонів.

IFBB UBPF WABBA
***** ***** ***

Тривалість змагань

Важливий нюанс, адже категорій стало так багато, що деякі турніри в останні роки тривали по 8-9 годин. Жоден фанат культуризму не всидить у кріслі стільки часу, а це означає, що найбільш ефектні учасники виходять на сцену пізно ввечері, коли зал вже порожній. Так було, наприклад, на Чемпіонаті України і Одесі у IFBB. В останні роки головні турніри ця федерація проводить два дні поспіль. Це дає змогу легко та невимушено спостерігати за атлетами і всі змагання проходять на одному подиху.

Значно оптимізовувати час своїх турнірів почала федерація UBPF. Найменша тривалість змагань у WABBA.

В гості до конкурентів

Між бодібілдинг федераціями України панує принципова ворожнеча. Публічно це іноді виринає у коментарях в соцмережах, однак вголос озвучувати проблеми співіснування в індустрії ніхто не бажає. Поки що. Тим часом, федерації ведуть боротьбу між собою з допомогою атлетів: їм просто забороняють виступати на сценах конкурентів.  IFBB за такі вчинки дискваліфіковує. Інші наче офіційних заборон не мають, проте вони фактично існують у вигляді усних “рекомендацій”. Ніхто не із спортсменів ні з ким не хоче псувати стосунки, тож мовчазливо приймають умови. Самі атлети у цій ситуації у виграші, бо завжди мають альтернативу. Останнім часом чимало потужних атлетів поповнили ряди атлети UBPF, бо невдоволених політикою IFBB стало як ніколи багато, а UBPF як ніколи може запропонувати більше. Водночас, IFBB днями оголосила про рік відкритих дверей: охочі зможуть повернутися без обмежень.

IFBB UBPF WABBA
Дискваліфікація Офіційно обмежень у виступах немає Офіційно обмежень у виступах немає

Підготував Роман Лавринюк для KULTURIZM.INFO