Головна НОВИНИ Регулярні тренування сповільнюють процес старіння

Регулярні тренування сповільнюють процес старіння

Якщо постійно займатися спортом, то можна довше залишитися молодим. У цьому запевняють канадські вчені.

Фізичні вправи є найпотужнішою антивіковою терапією, яка може допомогти нам довше залишатися здоровими, каже канадський професор педіатрії та медицини, доктор Марк Тарнопольський з Університету Макмастера (McMaster University) в Гамільтоні, Онтаріо.

Науковці зробили кілька експериментів на генетично модифікованих мишах, які старіли в два рази швидше, ніж звичайні гризуни.

Вчені для досліджень взяли трьохмісячних мишей, що відповідає 20-ти рокам людей. Деяких гризунів змусили тренуватися на біговій доріжці по 45 хвилин кілька разів на тиждень.

І ось що: результати показали, що через п’ять місяців (коли мишам виповнився еквівалент 60-річного віку у людей) миші, які займалися на біговій доріжці, були молодші, здоровіші і активніші, ніж ті, які не займалися.

Миші які не тренувалися були малорухомі, менш товариські, не здатні до розмноження і втратили багато шерсті.

За словами дослідників, кожна тканина і кожен орган у “спортивних” мишей, такі як шерсть, шкіра, яєчники, селезінка, нирки і печінка були в значно кращому стані, ніж у мишей з контрольної групи, у яких також помітно зменшився мозок, і збільшилася серце.

М’язова структура у активних мишей перебувала в нормальному стані, в той час як у “сидячих” мишей м’язи були пошкоджені. Також у активних мишей мітохондрії були в здоровому стані, на відміну від тих, які фізичними вправами не займалися. Мітохондрії мають свою власну ДНК, і накопичення мутацій в їх ДНК призводить до поступового зниження функцій тканин в процесі старіння, а також сприяє появі таких захворювань як рак, діабет, хвороба Паркінсона і хвороба Альцгеймера.

Канадійці стверджують, що результати дослідження можна також застосовувати до людей.

Оксана Чих, www.kulturizm.info, фото slabberredux.blogspot.com