НОВИНИХарчування

Харчування культуристів в період підготовки до змагань

У цій статті ми не дамо якихось надто деталізованих планів щодо харчування. Натомість ті спортсмени, які готуються до змагань зможуть почерпнути базові основи раціону для підготовки до змагань з бодибілдингу.

Зокрема, у таблиці розписано за яким принципом має бути розплановане харчування до, під час і після змагань з бодибілдингу.

Харчування культуристів в період підготовки до змагань

Період

Завдання

Засоби

1. Перед змаганням

Адекватне забезпечення организму енергетичними і пластичними субстратами, мінеральными речовинами  – Fe, Cu, Zn та ін., мікроелементами.

Забезпечення організму вітамінами, особливо В1, В2, В6, РР, С

Підвищення  швидкісно-силових якостей м’язів.

Корекція структури маси тіла – збільшення  м’язевої маси тіла.

Збалансований основний раціон, зокрема, що стосується вуглеводів, вживання ППБЦ*, багатих вуглеводами.  Обов’язкова наявність в раціоні овочів і фруктів. Спеціальні ППБЦ і біохімічний контроль за харчовими факторами. Збільшення до 5-6 разів на день кількості прийому їжі багатої тваринними білками, без зміни добового об’єму. ППБЦ, багаті білком.

2. Змагальний період

а) дні до змагань Суперкомпенсація глікогену в печінці і м’язах.

Створення  резерву лужних еквівалентів.

Основний раціон (вуглеводів в продуктах має бути  до 70%, + найбільш калорійна їжа). Чергування дієт, вітамінізація.

Обов’язкова наявність різноманітних фруктів і овочів та спеціальних ППБЦ.

б) години до змагань Регуляція нервово-емоційної напруги. Збільшення запасів вуглеводів в печінці. Обов’язковий прийом легкозасвоюваних дієтичних продуктів і ППБЦ в невеликих кількостях. Не пізніше аніж за 1,5-2 години до тренувань: ППБЦ вуглеводно-мінеральної спрямованості в розчині, маленькими порціями. З вуглеводів – переважаюча фруктоза (мед).
в) під час змагань Забезпечення організму додатковими джерелами енергії.  Регуляція ввідно-сольового обміну. Регуляція термогенезу. ППБЦ переважно вуглеводної спрямованості, вуглеводно-мінеральні коктейлі 4-10%.
г) в перерві між навантаженням, стартами Регуляція нервово-емоційної напруги. Поновлення втрат води і солей. Забезпечення організму енергетичними і пластичними субстратами. Вживання легкозасвоюваних дієтичних продуктів і ППБЦ в рідкому вигляді у малих кількостях, 4/10%  розчини вуглеводно-мінеральних напоїв.

Основна їжа дієтичного характеру з врахуванням тимчасового режиму тренувань (стартів) і процесів травлення.

3. Перід відновлення

а) початковий етап (2-3 год. після завершення змагань) Термінове відновлення водно-солевого і  кислотно-лужної рівноваги. Відновлення запасів вуглеводів.  Регуляція пластичного обміну. 4-10% розчини вуглеводно-мінеральних напоїв, фрукти (відразу після навантаження).

Через 30-60 хв. після фізичного навантаження – рідина, багата вуглеводами.

ППБЦ білкової спрямованості і збалансовані суміші.

б) наступні години і дні відновлення після підготовки до змагань Адекватне забезпечення організму енергетичними і  пластичними субстратами. Збалансований багатий вуглеводами основний раціон.

* Продукти підвищеної біологічної цінності

**(таблиця з книги П.И. Пшендин. Рациональное питание спортсменов)

 

Пов’язані статті

One Comment

  1. Наилучшее питание для культуристов в любой период- это Тестостерон! Тестостерон в любых формах – в форме анаболических стероидов, либо синтетических андрогенов, любой формы выпуска- будь то таблетки для перорального/сублингвального употребления (метилтестостерон метандростенолон), либо инъекционные препараты короткого(ретаболил),длительного(омнадрен 250)действия. Ребята, тестостерон, тестостерон и еще раз тестостерон! И дело-то тут не в бодебилдинге! Спорт, спорт и еще раз спорт господа!

Залишити відповідь

Back to top button