БодибілдингНОВИНИТренінг

Перетренованість в бодіблдингу. У всьому знай міру!

Перетренованість в бодіблдингу. У всьому знай міру!Нерідко буває, що тренуючись тривалий час атлети в погоні за новими результатами і прагненням досягти нових, кращих показників перетреновуються і зводять усі попередні результати нанівець.  Деякі бодибілдери починають бездумно надриватися надважкою вагою, збільшують кількість тренувальних днів і просто «забивають» свої м’язи. Крім того піддаючи тіло надмірним навантаженням,  ви можете просто виснажити свою нервову систему і в один момент організм скаже: «Стоп!»

На початку варто зазначити, що симптоми перетренованості і перевтоми бувають як у спортсменів аматорів так і професійних культуристів. І чим вищий рівень атлета, тим частіше і більше шансів звести всі досягнення нанівець.  Але попри те, багато бодібілдерів продовжують тренування не усвідомлюючи, що роблять собі тільки гірше. Перетренування спортсменів часто спостерігається перед відповідальними змаганнями в період форсованого тренування.

Перевтома

Цей стан приходить в гості до культуристів в основному,  коли організм  не встигає відновитися від одного тренування до іншого. Ознаки перевтоми проявляють  у виснаженні, погіршенні самопочуття, сонливості і нестабільному настрої. Крім того спостерігається  зниження силових показників, погіршення координації рухів і необхідність більшого часу для відновлень після тренувань.

Іноді такий стан настає, коли атлет надто рано відновлює тренування після хвороби. Не останню роль відіграє харчування. До речі, перевтома настає найчастіше в тих, у кого недостатньо в раціоні калорій і вітамінів. Але перевтому не варто плутати з перетренованістю.

Перетренованість

Головною відмінністю пере тренованості від перевтоми є зміни у центральній нервовій системі, для відновлення якої потрібно набагато більше часу, аніж для відновлення м’язів.

Причинами перетренованості культуристів є психічна і фізична перевтома.  Тоді організм атлета перебуває в стані постійного напруження, яке має кілька ознак.

В основному це – загальна слабість, в’ялість, втомливість, раздражительностью, запалності. А ще спостерігається постійна зміна настрою, іноді навіть неадекватність.

Часто перетренувавшись культуристи починають думати про неможливість досягнення нових результатів та без результативність тренувань. Однак такі якості, як швидкість і сила, у перетренованому організмі змінюються незначно.

В деяких атлетів порушується сон: вони або не можуть спокійно заснути або важко прокидаються зранку. І що найгірше для такого перетренованого бодибілдера: найчастіше зменшується маса тіла і апетит.

Буває і таке, що з’являється  біль і  найчастіше в лівій половині грудної клітки.  Тіло починає нити найчастіше після фізичного чи емоційного навантаження.

Перетренованих культуристів можна побачити іноді і неозброєним оком: у них бліде обличчя, темні кола під очима і блискучі очі.  А ще характерна підвищена пітливість, мокрі лодоні  і стопи.

Перетренованість в бодіблдингу. У всьому знай міру!

Отож, якщо ти відчуваєш, що «щось не так» подумай: чи правильно ти тренувався, харчувався і відпочивав. Отже коротко виділимо основні симптоми пере тренованості:

–          Постійне відчуття виснаженості, біль у м’язах і зниження результатів в залі, для досягнення яких все важче докладати зусилля;

–          Порушення сну;

–          Апатія, в’ялість, відсутність бажання тренуватися, дратівливість.

–          Підвищений тиск;

–          Зниження апетиту;

–          Зменшення маси тіла;

–          У жінок – культуристок – порушення менструального циклу.

Ну і що тепер робити? –  запитаєте ви. Найефективніше повернути свій організм до нормального стану  шляхом зміни режиму тренувань, тобто слід зменшити кількість тренувальних днів, скоротити тривалість заняття і проводити і залі менше часу. Хоча у випадку важкого перетруневання варто забути  про гриф і гантелі на кілька тижнів і почати активно відпочивати. Аби не добити свій організм варто постійно стежити за появою перших ознак пере тренованості і змінювати тренувальний цикл.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button