Головна Тренінг Важка атлетика Особливості тренувань 17-18-ти річних підлітків-важкоатлетів

Особливості тренувань 17-18-ти річних підлітків-важкоатлетів

862

У цьому віці (17-18 років) функціональні можливості органів і систем значно збільшуються. Їх діяльність може забезпечити виконання більшого обсягу тренувальної роботи. Кістково-зв’язковий апарат зміцнюється і стає більш стійким до великих навантажень. Порівняно легко молодий організм переносить тренування, які викликають велику витрату нервової енергії.

Це дозволяє без шкоди для здоров’я використовувати значні силові навнтаження. Увага юнаків стає стійкою. Більш помітно у них виявляються самостійність і ініціатива. Вони наполегливі та цілеспрямовані в досягненні поставленої мети. Через це змінюються приватні задачі і зміст навчально-тренувального процесу.

Юнаки 17-18 років повинні більше уваги приділяти розвитку спеціальних якостей важкоатлетів, щоб стати висококваліфікованими спортсменами-розрядниками. Вони починають регулярно брати участь в звичайних змаганнях.

Для них також корисні періодичні перемикання на тренувальну роботу іншого характеру. Влітку – це спортивні ігри, плавання і легка атлетика, взимку – катання на лижах, на ковзанах.

Важка атлетика і підлітки 14-16 років. Поради тренеру

Не слід на тренуваннях дуже часто вдаватися до максимальних навантажень

Тренування будується так само, як і у дорослих спортсменів, тільки трохи більше часу відводиться загальній фізичній підготовці. Підбираються такі вправи, які добре розвивають швидкість і гнучкість.

На тренувальних заняттях вирішуються завдання подальшого вдосконалення в спортивній техніці, і в першу чергу в ривку і поштовху. У цьому віці теж рекомендується менше часу відводити вправам в жимі: захоплення ними призводить до уповільнення, а в подальшому і до зупинки росту спортивних результатів в інших вправах. Не слід на тренуваннях дуже часто вдаватися до максимальних навантажень.

Зважування проводиться як завжди – за годину до початку змагань. Підліткам та юнакам не дозволяється зганяти навіть небагато зайвої ваги.

Зменшення ваги допускається в межах 1, максимум 1,5 кг, і то тільки на більш відповідальних змаганнях.

Тренувальний цикл зазвичай ділиться на три періоди. Їх тривалість приблизно така: підготовчий період – 7 місяців, змагальний – 3, перехідний – 2.

У навчальному році збільшується загальна кількість годин, що відводяться на практичні заняття, при тій же їх тривалості. Починаючи із спеціально-підготовчого етапу у тижневому циклі планується 4 тренувальних заняття. Це забезпечує кращий ріст спортивно-технічних показників.

З настанням зрілості спортсменів методика їх тренування вже нічим не відрізняється від тренування дорослих важкоатлетів.

Фото powerbryansk.ru

____________________

читайте також:

Методика та планування тренування важкоатлетів. Програма тренування

Юнаки бодібілдери: вікові особливості хлопців атлетів 14-18 років

Перетренованість в бодіблдингу. У всьому знай міру!