Головна НОВИНИ Жим лежачи у нахилі – естетика грудей

Жим лежачи у нахилі – естетика грудей

Чи часто ви бачите людей з чудово розвиненою верхньою частиною грудей? Чи знаєте ви, що та форма грудей, яку ми бачимо у чемпіонів, створена завдяки верху цих м’язів?

Груди – це м’язи, які добре піддаються силовому навантаженні. Вони відмінно реагують на всі вправи. Дехто може заперечити, що, мовляв, нічого подібного, груди важко піддаються росту! Але давайте тепер подивимося на це глибше.

За словами «складно піддаються росту» часто ховаються ті люди, у яких вони непропорційно розвинуті. Не будемо заглиблюватися в анатомію, всі і так чудово знають, з яких основних зон складються груди – це низ, середина, верх (ключична частина) і внутрішня частина.

Так от, що ж ми часто можемо побачити в залі, коли прцюють над грудьми? Хлопці виконують жими на горизонтальній лаві, віджимання на брусах, розводки і зрідка жими гантелей. Всі ці вправи переважно розвивають низ грудей і її середину. Звідси виникає неестетичний вигляд і слова «важко піддається росту».

У такому випадку необхідно взяти собі на озброєння похилий жим штанги лежачи, який максимально задіє ключичну (верхню) частину грудей.

Виконуючи цю вправу, ви вбиваєте двох зайців: розвиваєте відстаючу і важку ключичну частину грудей і при цьому залучаєте всі інші зони грудних м’язів. Погодьтеся, низ грудей легше прокачати, оскільки від природи там більше м’язових волокон, ніж у верхній частині грудей. Але розвинений низ і нерозвинений верх створюють незавершену форму грудей.

Тому не зволікайте і терміново додайте в свій тренувальний комплекс грудей похилий жим. Особисто я роблю похилий жим штанги, похилий жим гантелей і розводки лежачи. І груди при цьому у мене відмінно розвинені.

Стаття була б неповною, якби я не описав техніку виконання цієї вправи.

Вправа виконується лежачи на лаві з кутом 30-45 градусів (тут кожному індивідуально треба відчувати, але кут має бути не більше 45 градусів, бо навантаження переймуть дельти).

У багатьох посібниках і статтях рядять використовувати хват ширше плечей. Але на мою думку і досвід, вам варто спробувати взяти хват трохи менше ширини плечей і працювати в середині амплітуди, тобто опускайте гриф не до самого дотику з грудьми і вижимайте не до повного випрямлення рук. Такий прийом змусить працювати верх грудей в постійній напрузі, на відміну від того, якщо розпрямляти руки – тоді навантаження переходить з грудей на трицепси і суглоби. І запам’ятайте головне – техніка тут перш за все!

Ви повинні максимально відчути працюючий м’яз. І ніколи не слухайте своє его, коли воно просить взяти більшу вагу на шкоду техніці.

Крім того ця вправа відмінно, я б сказав ідеально, підходить жінкам. Є думка щодо впливу похилих жимів для зміцнення жіночих грудей і попередження їх поступового відвисання.

Що ж, бажаю вам успіху в розвитку пропорційної і естетичної грудей!

Сергій Бурденюк для kulturizm, info

15.01.2013