Головна Інтерв'ю Фітнес-модель Артем Ошийко: Треба перестати зациклюватися на медалях, а більше дбати про...

Фітнес-модель Артем Ошийко: Треба перестати зациклюватися на медалях, а більше дбати про медійність

Ще не так давно 11-класник Артем Ошийко із Обухова, мабуть, і сам не помітив, як став відомим. Сталося це після випадкової фотосесії у відомого фітнес-фотографа. Тепер світлини 21-річного хлопця приваблюють не одне модельне агентство. А сам Артем сьогодні отримує запрошення на зйомки від провідних фітнес-фотографів.

Артеме, як ти «потрапив» у фітнес?

Я почав тренуватися три роки тому. Це сталося дуже спонтанно. Я приїхав у київський Гідропарк, зустрів там хлопців, які займалися Street workout. Це були майбутні переможці шоу «Україна має талант». Такими були перші тренування.

Artem_Oshiyko 01

Згодом в Україну приїхав відомий фітнес-фотограф із Санкт-Петербурга Андрій Вишняков. Я йому написав повідомлення і він погодився мене сфотографувати. Я тоді був “дрищем” і, взагалі дивувався, як він відгукнувся на моє прохання. Потім він запропонував мені потримати світло під час фотосесії бодібілдерів. На одну із них прийшов кремезний хлопець, якого я раніше міг бачити хіба що по телевізору. Це був Микита Пустовіт. Власне, після спілкування із ним, мені захотілося стати хоча б трохи схожим на нього. Так я почав серйозніше займатися в залі, і відійшов від руху Street workout.

Згодом Андрій Вишняков привіз до Києва фітнесистку Марію Цкирію-Докучаєву. Ця дівчина мене захопила своєю мотивацією. Вона із гидкого каченяти перетворилася на принцесу. Її приклад остаточно мотивував мене взятися за себе. З того часу професійно стежу за харчуванням, тренінгом, щоб бути у формі.

Спорт приносить тобі гроші?

Так, спорт приносить гроші, але невеликі. Більше заробляю тілом. Маю на увазі модельні зйомки для реклами. Пропонують зараз різні контракти, але вони не пов’язані зі спортом. Здебільшого це спортивні танці, спортивні колективи.

Artem_Oshiyko 02

Розкажи, яка в тебе освіта?

Я закінчив коледж, за фахом – кухар. Деякий час працював на кухні. Зараз вчуся в КНТЕУ на менеджера готельно-ресторанної справи. Але мало ймовірно, що буду працювати в цьому напрямку. Хотілося б все- таки виступати на змаганнях.  Зараз мені лише 21 рік. Думаю, розпочати виступати на змаганнях після 23-ох. Буду виходити на сцену за кордоном. Я ще не знаю у якій номінації: “класік фізік”, “модел фізік” чи “пляжник”.

Ти вирішив стати фітнес-моделлю після уже згаданої першої фотосесії?

Все сталося спонтанно. В той час, коли опублікували ці фото, мені було 17 років. Багато людей писали мені, що вийшло круто. Після цього були і відвертіші знімки. Щоправда, тоді, я соромився їх, але з часом мені це навіть сподобалося.  Тим більше, що отримував багато компліментів як від дівчат, так і від хлопців. Скажімо, почали питати: «як стати таким?», «що їсти?», «як тренуватися?». Але я відповідав, я що нічого безкоштовно не буває, за все треба платити. Згодом надходили й інші пропозиції щодо фото сесій. І я почав на цьому заробляти.

Artem_Oshiyko 03

Що сказала мама, коли побачила ці фото?

Відповіла: “Капець, сину! Де ти фотографуєшся?!” А коли познайомилася з Андрієм Вишняковим, то зрозуміла, що це хороша кар’єра.

Ти бачиш своє майбутнє як моделі в Україні?

Ні, у нас це нереально. Мені пишуть наші фотографи і пропонують гонорари максимум 1000 гривень. Це за 4-5 годин роботи. Але я не буду працювати задарма. В Україні не бачу перспективи! Якщо розвиватися у фітнес індустрії, – то тільки у США. Там багато наших хлопців працюють як моделями, так і тренерами. Зараз у мене основні зйомки в Росії.

Більше цікавишся ринком в Росії чи на Заході?

Цікавить те, що відбувається у США. Спостерігаю за Антоном Антиповим. Це білорус, який приїхав жити у Нью-Йорк. Там він працював офіціантом і став відомим бодібілдером-слов’янином. Також цікавить Аня Стародубцева із Росії. Ця пара мене дуже мотивує. Я з ними бачився наживо. Антон навіть казав, що не проти мене тренувати, якщо переїду в Сполучені штати Америки.

Artem_Oshiyko 04

Українські бодібілдери зараз у тіні. Як думаєш, чому так?

Багато хто з хлопців, які виступають, насправді працюють на двох-трьох  роботах. І мені здається, що вони самі не хочуть розвиватися. Все їхнє життя, це цикл: “масонабір-сушка-змагання-міжсезоння”. В більшості всі хочуть стати “монстрами”, позбавленими естетики. Вони просто не хочуть нічого робити. Все, що зароблять – витрачають на фармакологію і… коло замикається. Треба перестати зациклюватися на сцені і медалях, а більше дбати про медійність і не соромитися показувати себе. Хоча медійність допомагає вийти на новий рівень. Водночас вона вимагає жертв: без  чорного не обійтися, адже вороги отримують привід для кепкування. Для мене це спочатку було шоком, а потім сам почав жартувати зі всіляких мемів. Зрештою, чого перейматися, бо чого добився сам автор такого контенту?

У тебе дуже мало серед друзів у соцмережах атлетів із України. Вони тобі не цікаві?

Та ні. Стежу за Микитою Пустовітом, який не раз виступав на змаганнях. Вважаю його одним із кращих атлетів України. Діма Сімак має чудову форму. Артем Летто мені також цікавий.

Розкажи трішки про свої тренування і як саме харчуєшся.

Займаюся в залі кожного дня. Всі тренування у мене “на пампінг”: це 15-20 повторів. У понеділок треную груди, вівторок – трицепс, середа – біцепс, четвер – спина, а у п’ятницю – ноги і плечі. Ноги дуже не люблю тренувати, але знаю, що потрібно. Вони у мене дуже «відстають», але подобаються такі як є. Займаюся без тренера, лише іноді консультуюся із Анею Карчомкою. Вона дуже багатьох спортсменів готувала до змагань. Їм впродовж дня 3 курячі грудки (150 грам кожна), овочі – без  солі. Все відварене. Зранку омлет 5-7 яєць. Більш-менш стараюся грамотно харчуватися.

А про що мрієш?

Мрію взяти участь в «Олімпії». Не стільки перемогти, як просто вийти там на сцену. Я вже два роки планую виступити на фітнес-змаганнях, але завжди були якісь перешкоди: то грошей не було, то вдома ситуація не така. Зрештою, така підготовка коштує не одну тисячу доларів.

Розмовляв Антон Павленко, KULTURIZM.INFO

SP2