Головна НОВИНИ Курс тестостерону соло на масу: плюси і мінуси

Курс тестостерону соло на масу: плюси і мінуси

автор: Fatus Green

Останнім часом все частіше помічаю, що багато хто зараз практикують курси тестостерону соло. Виходячи з того які питання мені задають у мене склалася думка, що люди не розуміють, коли застосування курсу тестостерону виправдано і які він несе плюси і мінуси. Що ж приступимо до руйнувань міфів.

testisteron solo

Курс тестостерону соло на масу – класичний курс, який часто можна зустріти в різних старих публікаціях. Найчастіше аргументують застосування тестостерону соло тим, що тестостерон добре вивчений, перший курс не вимагає високих дозувань і великої кількості препаратів, щоб отримати хороший відгук. Так само автори акцентують увагу на тому, що це природний чоловічий статевий гормон, а не синтетичний дериват створений в лабораторії.

Все це звичайно добре звучить на папері, але мало відповідає реальності. Автори таких ось «Біблій бодібілдингу” не дорогою зморений заглибитися у вивчення ендокринології та того як взагалі відбувається сам процес вироблення і регуляції тестостерону в нашому організмі. Дотримуючись вже сформованою традицією я, не вдаючись у наукові нюанси, спробую це пояснити, що йдеться «на пальцях».

Справа в тому, що наш організм дуже складна система, унікально створена і налаштована таким чином, щоб регулювати будь-які відхилення в її роботі і процес регуляції рівня тестостерону не виняток. Я в своїй практиці часто бачу як знижені значення загального тестостерону, так і підвищені. Здавалося б перший варіант завжди погано, а другий завжди добре. На жаль це не так. Є два основних механізми, які використовує наш організм для регуляції рівня тестостерону.

Перший це шляхом зниження або підвищення ароматизації тестостерону в естрадіол (Е2). Другий варіант шляхом зниження його біологічної  доступності, відповідно шляхом зниження або підвищення рівня ГЗСС (Глобулін зв’язує статеві гормони). Як показує практика, наш організм може використовувати як один з цих механізмів, так обидва одночасно.

Повертаючись до теми нашої розмови, уявімо гіпотетичну ситуацію, коли з тих чи інших причин організм виробляє, припустимо, 65 нмоль / л тестостерону. Що ж станеться в даній ситуації? Залежно від віку і / або фізичного стану даного індивідуума, організм вибере той чи інший спосіб регуляції даного «відхилення».

В результаті при рівні загального тестостерону, який повинен давати анаболічну перевагу над іншими, ми отримуємо той же рівень тестостерону придатного для використання. Таким чином, можна підвести перший підсумок – на курсах тестостерону соло (підкреслю, йдеться саме про курсах, а не про ГЗТ) потрібно як мінімум регулювати ароматизацію шляхом застосування ІА (інгібіторів ароматази), а так само знижувати рівень ГЗСГ.

Припустимо малоймовірну ситуацію, коли шляхом складних маніпуляцій і без застосування медикаментів вам вдалося знизити Е2 і ГЗСГ без значного зниження рівня тестостерону. Тепер згадаємо анаболічний індекс тестостерону, а він дорівнює 1: 1, будь-який інший ААС має вищий рівень анаболичної активності до андрогенної.

Зрозумійте мене правильно, я не намагаюся звести роботу всіх ААС до простої оцінки анаболічного індексу, але в даному випадку, ми можемо оцінити ціну, яку доведеться заплатити за підвищення анаболичної активності. А це значить, що в пакеті з усіма «пляшками» підвищення анаболичної активності ми отримуємо такий же не найприємніший «бонус» у вигляді підвищення андрогенної активності. Все це ще більше посилиться є не дотримується перший пункт проблеми застосування тестостерону соло, а саме утримання Е2 в межах норми. Так як конвертація тестостерону в його активну форму ДГТ без зовнішнього втручання неминуче, то його підвищений рівень на тлі високого рівня Е2 багаторазово збільшує шанси виникнення проблем з передміхурової залозою. З іншого боку медалі надмірне зниження рівня Е2 може викликати більш яскравий прояв іншої проблеми, а саме запуск або прискорення протікання алопеції.

Таким чином, ви будете стояти на роздоріжжі вирішуючи, що для вас важливіше. Ще цікавіше стає дана ситуація з вибором того що кинути на жертовний вогонь спорту, коли мова заходить про спортсменів, де застосування тестостерону соло найбільш виправдані, а саме силові напряму «залізного спорту». Адже в їх случає зниження рівня Е2 може негативно позначитися як на результату, так і значно збільшити шанс травми.

Підіб’ємо підсумки першої частини статті. А вони зводяться до того, що проведення курсів тестостерону соло затія, по крайній мірі, сумнівна і всі переваги застосування «рідного» гормону можуть бути нівельовані тими ж природними системами регулювання та побічними ефектами підвищення андрогенної активності.

Тепер дуже коротко обговоримо варіанти, коли застосування тестостерону соло виправдано або коли його застосування хоча б може дати бажаний результат.

Як уже було відзначено, застосування тестостерону соло вельми поширене в силових видах спорту, наприклад в ПЛ. Причиною цього полягає в його прямій дії, а це підвищення відновних функцій організму, підвищення е2 і відповідно затримка води, яка в ПЛ не завжди проблема, а іноді навіть і бажаний ефект. Проте, навіть в такому випадку контроль гормонів, і застосування помірних доз тестостерону знизять негативні ефекти тестостерону на організм.

Другий приклад, коли використання тестостерону соло виправдано, це звичайно ж випадки медичного характеру, коли був поставлений діагноз гіпогонадізм і застосування екзогенного тестостерону є важливою складовою підтримання здоров’я чоловіка. Але тут треба розуміти величезну різницю між тим, що прагнуть домогтися лікарі, призначаючи ГЗТ і спортсмени, застосовуючи тестостерон соло для спортивних цілей.

[products ids=”20950,21620″ skus=””]

У західній практиці дозування дермального або ін’єкційного тестостерону спрямовані на те, щоб тестостерон тримався у нижніх, максимум у середніх меж референсних значень. Таким чином, ні про які переваги мови і не може бути, адже турбота лікаря не підвищення атлетичних даних пацієнта, а приведення його гормонального фону в норму для підтримки здоров’я. Такий щадний режим адміністрування тестостерону обраний не просто так, він знижує побічні прояви екзогенного тестостерону до мінімуму (погіршення ліпідного профіль, ДГПЗ, гінекомастія, підвищення артеріального тиску …).

З усього вище сказано, можна зробити висновок, що застосування тестостерону соло в спортивних цілях досить обмежена. Більш того як будь-який ААС, застосування екзогенного тестостерону так само пригнічує вироблення ендогенного тестостерону і вимагає проведення після курсової терапії для прискорення процесу відновлення, а так само проведення заходів превенції атрофії тестикул.

Таким чином, курси тестостерону соло вимагають не меншого уваги, ніж будь-які інші курси ААС, але при цьому дані курси дають досить посередні результати в плані збільшення м’язової маси і повішення витривалості.

[box style=”0″]

Ця стаття – це лише думка автора. Наша редакція можене поділяти думку автора. Ми проти вжвивання забороненних препаратів та медичних препаратів без консуальтації лікарів. Ця стаття має виключно інформативно пізнавальний характер.

[/box]