Інтерв'юНОВИНИУкраїни

Культурист Євген Козир – із товстуна у бодібілдера. Шлях до успіху

Цей 26-річний атлет з Полтави ще не так давно страждав від надмірної ваги. Євген Козир для того щоб змінити себе та власне життя провів два роки експериментів над своїм раціоном та режимом, а за останні три – зумів закріпити результат.

evgen kozyr 02

А не так давно Євген Козир ще й виступив на фітнес змаганнях та допомагає іншим боротися із зайвими кілограмами. Історія цього спортсмена надихає, тож KULTURIZM.INFO вирішив дізнатися, який шлях йому довелося пройти.

Євгене, як і коли у вас з’явилися проблеми із зайвою вагою?

Зайва вага переслідувала мене починаючи з дитинства. На той час родина була відносно забезпечена, та мені дозволяли багато з того, що я хотів. Окрім цього, є ще такий стереотипний фактор, як рідна бабуся, що дуже любить свого онука та не може спокійно спати, якщо він не поїсть усе, що є в холодильнику. Саме так робила й моя. Це зіграло певну роль у зайвій вазі.

В сім’ї ні в кого не було зайвої ваги. Батько займався та продовжує займатися спортом (біг та велосипед). Мати також завжди підтягнута, навіть у свої 50 років! Тому така карма у вигляді велетенського живота випала лише мені.

Зріст: 189 см

Вага: 110 кг

А коли вирішив все змінити?

Було багато таких моментів, коли наставали такі думки. Ще навчаючись у школі я отримав багато комплексів через свій вигляд. Намагався щось з цим зробити. Почав тренуватися на спортивному майданчику, навчився підтягуватися до 15 разів та віджиматися на брусах до 40 разів. І все це при вазі 103-107 кг, яка була в 11 класі. Уявляєте, настільки сильними були комплекси та бажання змін! Звичайно, вага не зменшувалася, бо не було основ теоретичних знань, незважаючи на те, що я дуже цікавився медициною. Скоріш за все, причиною були лінощі, не усвідомлення остаточної мети.

evgen kozyr 03

У 2007 році я таки схуд. Причому на 40 кг за термін 2 місяці. Звичайно, це нездорове схуднення, тому що я просто голодував. На той час вага була 69 кг, та при моєму зрості 189 см це виглядало не дуже естетично. За наступний рік частина початкової ваги повернулася: у 2008 р вона складала 89 кг, 2009 р – 98, 2010 р – майже 110. Цього треба було очікувати, оскільки метод голодування не є вірний для цілей схуднення. Тоді в мене не було розуміння цього.

Остаточний переломний момент наступив у 2013 році, коли стали відчутні деякі перебої в роботі організму. Почалася депресія та неврози, що спричинили цілу ланку соматичних симптомів, в тому числі й підвищення рівня цукру у крові до пред-діабетичних показників. Саме тут зіграли усі комплекси, що накопичувалися роками. Вони просто трансформувалися у надуманість та дуже прискіпливе ставлення до здоров’я. Одразу після отриманних показників крові я почав зміни. Це було 20 грудня 2013 року.

Яка вага була до тренувань. Яка вага зараз?

До повноцінних тренувань вага складала сакральний показник 104 кг. Саме він часто фігурував упродовж усього мого життя. Звісно, вага мінялася, але 104 це контрольна точка, до якої все поверталося. Зараз моя вага 110 кг. Але вона мене не лякає, як раніше, тому що якість «продукту» значно вища (сміється, – ред.)

Досягнувши таких хороших показників ви планували виступати на змаганнях з бодібілдингу?

Планував. І виступав також. У 2015-му я зрозумів, що виглядаю не гірше, аніж ті атлети, які змагаються та демонструють своє тіло. Незважаючи на свої параметри (105 кг ваги, 47,5 см біцепс, 128 см грудна клітина), я вирішив пробувати себе у номінації Mens Physique. І це було помилкою. За правилами номінації, моя вага не повинна перевищувати певний поріг. Тоді я втратив багато м’язових об’ємів, щоб відповідати цим правилам. Отримав 6 місце та грамоту  у Полтаві. Багато досвіду виніс з цієї події та передивився своє відношення до принципів побудови тіла.

evgen kozyr 01

Просто хотів перевірити себе, подивитися на опонентів та просто досвід. Я вважаю, що якщо людина чимось займається, то вона повинна робити це досконало, та бути ознайомленою з усіма аспектами цієї діяльності, повністю віддати себе справі.

Жим лежачи: 227,5 кг

Станова тяга: 240 кг

Присідання: 210 кг

А хто був вашим тренером під час схуднення?

Я не мав тренера. За весь час роботи над собою ніхто і ніколи не стояв наді мною у якості тренера. Під час схуднення моїм помічником були книжки з ендокринології, загальної медицини й анатомії. Увесь розпорядок харчування складався власноруч, та записувався у довідки. Мені було цікаво зробити це самостійно, провести аналіз усіх факторів: який режим підходить, як його міняти, як тренуватися. Це, по суті, був експеримент над собою з випробовуванням усіх варіантів, щоб отримати досвід.

Я не довіряв тренерам. Багато хто з них дуже односторонньо розвинуті. Майже всі мають однаковий підхід для кожної людини, а такого не повинно бути! Усе це я розумів, тому й працював сам над собою.

Систему тренувань та харчування склав класичну, але зі змінами під себе, під вагу та силові показники на той момент. Найголовніше – це індивідуальний підхід до справи. Один тиждень я витратив на перехід до нової дієти. Схема, яку я придумав, добре діє на психологічний стан і досі. Багатьом просто важко перейти на інший раціон, особливо коли старий був майже з 5 000 калорій не дуже здорової їжі, як було в моєму випадку.

А як щодо їжі?

Харчувався по-новому. Це було 5-ти разове харчування: понеділок – з 5 прийомів низьковуглеводної дієти дотримуємося першого. Вівторок – з 5 прийомів дотримуємося першого та другого прийому. Гадаю, далі зрозуміло. Саме таким чином я перейшов на потрібний мені режим.

Перший місяць – це був триденний спліт. Тренування у залі проводив через день. Початок – завжди велотренажер (перший тиждень – 30 хв, другий – 40, третій – 50 і це був остаточний постійний показник). Харчування було не дуже різноманітне – гречана каша з овочами, філе курки або індички, яйця та домашній сир. Багато домашнього сиру.  Дуже багато! Оскільки каша була тільки вранці та у другому прийомі, інші три я їв тільки білкові харчі. Це классична низьковуглеводна дієта.

Другий місяць приніс не багато змін. Змінилися лише дні тренувань, їх стало більше. Я займався за системою “2 через 1”. Якоїсь постійної програми тренувань не було. Я тренувався по спліту, але підбір вправ завжди був різний. Такий підхід дозволив зберегти якесь м’ясо та підвищити силові показники, незважаючи на те, що вага знижувалася. Харчування залишалося незмінним.

Третій місяць – тренування 5 разів на тиждень. Я проробляв по одній групі м’язів за тренування. Велотренажеру вже не було, бо почали падати об’єми та зникала налитість м’язів.

evgen kozyr 04

Вихід з дієти був простий – кожну неділю я доповнював раціон на 400 калорій, доки не вийшов на рівень 4000 (замість 1000 що були на режимі).

Такі нехитрі методи й були використані. Хочу зауважити ще раз, що все розраховувалося на конкретний організм з його індивідуальними потребами.

Пройшовши цей шлях ви допомагаєте худнути іншим?

Соціальні мережі – це велика річ. Через них отримую багато запитань та, звісно, намагаюся відписувати. Навіть знімав відео з відповідями на запитання.

Зараз допомога носить більш масштабний характер. Ми розробили комплексний підхід та підключили лікарів, що надають консультації людям з різними проблемами,але які хочуть тренуватися та змінювати себе. Також ми займаємося відповідями на прості запитання через мій сайт bodysector.cc.

Накопиченний досвід та лікарі в команді, серед яких є й кандидати медичних наук, дозволили мені розробити комплексні схеми тренувань для жінок та чоловіків. Це не просто програма, а ціла робота з людиною, опитування та анкетування, спілкування та консультація. Дивлячись на моїх учнів, я вважаю, що ця робота себе повністю виправдовує.

Зараз близько 120 хлопців та дівчат спілкується зі мною у соц мережі ВКонтакте. Регулярні запитання, якісь проблеми, які треба швидко вирішити навіть серед ночі. Загалом, допомога йде повним ходом. Якщо людина цікавиться – чому б не відповісти, це не важко й не забирає часу.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button