Головна НОВИНИ Креатин: від діареї до покращення пам’яті

Креатин: від діареї до покращення пам’яті

Креатин є однією найбільш ефективних і популярних харчових добавок серед тих, хто намагається наростити м’язову массу. У той же час, є й перестороги щодо безпечності креатину.

Перевірити чи варто хвилюватися культуристам вирішили у Пенсільванському університеті, де  провели дослідження, яке тривало 12 тижнів. Ті, хто використав креатин, показав, в порівнянні з тими, хто отримували плацебо, найкращі результати в присіданні та жимі лежачи.  У них же відбулося дворазове збільшення м’язів.

Чи є побічні ефекти креатину?

Ми часто чуємо, що креатин є причиною м’язових судом.  Однак інше дослідження, яке тривало три роки ані підтвердити, ані спростувати це не змогло . Недавнє дослідження, опубліковане в Journal International fle Medecine  також показало, що вживаючи креатин побічні ефекти зустрічаються рідко.  У групі піддослідних креатин отримали приблизно 175 людей, які проходили тестування 310 днів.  Тільки трьом особам довелося перервати тестування через нудоту або діарею.

Виявляється креатин допомагає не лише накачати м’язи, а й має захисний ефект. Кілька місячне прийняття креатину у людей з підвищеним холестерином, знижує кількість поганого холестерину майже на третину. Те ж саме стосується метаболізму.

Дослідження, проведене на чоловіках, середній вік яких склав 70 років, показало, що креатин збільшує кістки. У піддослідних відбулося збільшення кількості мінералів в кістках на 3,2%. Інші дослідження показали, що креатин покращує пам’ять і загальний інтелект.