Головна Тренінг Бодибілдинг Гак присідання: 3 приклади, як не варто робити

Гак присідання: 3 приклади, як не варто робити

1457

Гак присідання є однією з базових вправ для тренування ніг. Так, вона неймовірно «вимотує», але й водночас дає омріяні результати. Як не крути, а допомагає «зробити» круті ноги. Але якщо у вас проблема з суглобами колін, краще про гак присідання таки забути. Щоб не зробити гірше.

1. Якщо розглядати гак-прідання з наукової точки зору, то навантаження на хребет і справді знижується. У таких випадкахя діє лише компресійна сила. А щодо підвищеного навантаження на квадрицепси, то тут варто зауважити, що зниження навантаження на м’язи-розгиначі тазостегнового суглоба зовсім не означає її збільшення на квадрицепси. Тут все індивідуально.

2. Небезпека гак-присідань ховається також у тому, що при їхньому виконанні ми бачимо неприродне навантаження на колінна, що може провокувати розвиток серйозних травм. Все тому, що при опорі спини, крім сили тяжіння, на скелет діє ще і сила реакції опори. Коли колінний суглоб знаходиться в зігнутому положенні, створюється зусилля, що передається стегновою кісткою і спрямоване горизонтально вперед. У фізиці така сила носить назву «зусилля зсуву». Це навантаження специфічне для колінного суглоба і з великою часткою ймовірності призводить до його травми.

3. Але головна небезпека – це свідомі помилки, які ми допускаємо самі. Це відрив п’яток від платформи, зведення колін, занадто велика вага. Ці фактори значно збільшують ризики. Якщо дотримуватися правильної техніки, ви суттєво знижуєте ризики. Найпростіше зробити собі шкоду, якщо виконувати гак присідання без розминки – гіршого бути й не може.