Головна НОВИНИ Фітнес призводить до безпліддя?

Фітнес призводить до безпліддя?

Вчені прийшли до висновку, що надмірне захоплення фітнесом загрожує безпліддям. Справа в тому що, що коли організму не вистачає енергії на одночасні заняття важким спортом і вагітність, він включає захист – зменшується фертильність, пише Woman-today.

Відкриття було зроблено співробітниками Норвезького університету наук і технологій на основі результатів дослідження 3 тис. жінок. У ході дослідження дам попросили відповісти на питання про те, як часто, безповоротно та інтенсивно вони займалися спортом в період з 1984 по 1986 рік.

Як з’ясувалося, ризик безпліддя був підвищений у двох груп учасниць експерименту: у тих, хто тренувався без кожен день, і у тих, хто тренувався до повної знемоги.

Навіть з урахуванням інших факторів, таких, як вік, вага, сімейний стан і куріння, у жінок з цих груп в три рази частіше, ніж у інших виникали проблеми з фертильністю.

Найбільш схильні до ризику молоді жінки: серед тих любительок фізичних навантажень, кому не було 30 років, чверть не могла завагітніти протягом першого року дослідження у порівнянні з національним рівнем в 7%.

Що стосується періодичних і не виснажливих навантажень, вони не позначаються негативно на дітородній функції. Вся справа в тому, що за продуманого дискретного тренувального режиму енергетичні запаси організму встигають відновлюватися. При надмірному інтенсивному режимі занять на них витрачається вся наявна енергія, і її може без не вистачити навіть на овуляцію і запліднення, тим більше на вагітність.

Раніше команда вчених з університету Ле Рош встановила, що спортивні навантаження знижують обсяг мозкових структур у представниць прекрасної статі. При всьому при тому стимулюють зони пам’яті і активують області, відповідальні за інтелектуальні здібності. Нове відкриття фахівців з Нової Зеландії допоможе з проблемами, які виникають при появі старечих змін. Справа в тому, що з віком знижується функція гіпокампу, що забезпечує процеси запам’ятовування і розвитку розуму. А при регулярних фізичних вправах поліпшується просторова пам’ять, орієнтація в навколишньому світі, а також підвищується кмітливість при вирішенні складних завдань.

rosbalt.ru