Головна Тренінг Бодибілдинг Феномен відкату в бодібілдингу – як все відбувається?

Феномен відкату в бодібілдингу – як все відбувається?

Автор: Павло Баранов

Кожен атлет, який тренується на відносно серйозному рівні, і, звичайно, кожен виступаючий атлет, не з чуток знайомий з таким терміном, як “відкат”.

Під словом відкат, спортсмени-бодібілдери мають на увазі неминучий регрес фізичної форми, що спостерігається після скасування використовуваних раніше гормональних препаратів.

p baraanov 3

Чи дійсно втрата форми є неминучою? Давайте розбиратися.

Не секрет, що під час дії в організмі екзогенних гормонів, вироблення їм власних гормонів призупиняється. Те, наскільки сильно відбувається придушення власної секреції – залежить від тривалості перебування на “курсі”, від величини дозувань, і, звичайно, від індивідуальних особливостей організму.

І, якщо контролювати терміни та дозування ми можемо легко, то з особливостями організму можемо лише змиритися. Тут, до речі, треба зауважити, що у різних людей ці особливості можуть дуже сильно відрізнятися.

Приклад. На моїх очах двоє людей використовували один і той же екзогенний тестостерон в однакових дозах, упродовж 12-ти тижнів. Через 2 тижні після закінчення курсу (ПКТ не проводилося), вони здали аналізи на ЛГ і тестостерон. Яке ж було здивування, коли у одного з них обидва показники, хоч і були трохи знижені, але вже потрапляли в референтні значення, а в іншого ЛГ і раніше був 0,01 мМО / мл, і тестостерон в 2 рази нижньо мінімального референта. Ось така буває різниця у відновленні.

Так ось, навіть якщо ви стали щасливим володарем сильного організму, здатного швидко відновити свій природний гормональний фон після курсу, це не означає, що вам вдасться хоча б приблизно зберегти форму, зроблену за допомогою препаратів.

І тут настав час перейти до теми статті.

Відкат (в даному випадку розглядається регрес форми після змагальної підготовки тривалістю в 16 тижнів)- як же він відбувається?

Тут все залежить від грамотності дій атлета і його цілей в подальшому. Так як мені вдалося постійно моніторити форму і зробити для вас наочний колаж з її змінами, то опишу все на своєму прикладі. В даному експерименті моєю метою було максимально відновити показники здоров’я, не перетворившись при цьому в людину, візуально далеку від бодібілдингу. Силові тренування проходили 5 разів на тиждень, кардіо після кожного спочатку до 50 хвилин, потім не більш ніж 30 хвилин. Сон 8-9 годин, збалансований раціон харчування, що включає в себе грамотно підібрану кількість білків, жирів та вуглеводів, а так само вітаміни, мінерали, препарати і БАДи для відновлення всіх природних функцій і очищення організму від токсинів.

p baraanov

1-е фото: 2 дня без курсу (16 днів після сцени) – вага 99,5кг (при зрості 169). Кількість жиру мінімально, хоча 2 тижні в їжу вживалося все, що рухається – тут вже спрацював “тест” і не тренування з великою кількістю кардіонагрузок. М’язи об’ємні, наповнені, все ще досить жорсткі, простежується X-схожа будова фігури, пропорції досить рівні, силові показники злегка знизилися щодо підготовки.

2-е фото: рівно 2 тижні після першої фотографії (16 днів без курсу) – вага 98,6. М’язові обсяги практично не змінилися, хоча силові показники трохи знизилися. Жировий прошарок збільшилася, видно, як розширилася талія (після змагальна обжерливість майже припинилася). Жорсткість знизилася на порядок, як і венозність. Приблизно в цей же період (через тиждень після 2-го фото) були здані аналізи, показники власних гормонів такі: ЛГ <0.09 (при нормі 1,14-8,75), тестостерон 1,38 (при нормі 8,9-42, 0). Протягом 3-х тижнів застосовувався кломіфену цитрат в дозуванні спочатку 100, потім 50 мг / день.

3-е фото: рівно 2 тижні після другої фотографії (30 днів без курсу) – вага 97,6. Жировий прошарок збільшився, хоча вже стабільно трималася чиста дієта (БЖВ – 3-3,5 / 1-1,1 / 2,5). Жорсткість і венозність ще більше знизилися. І тут ми можемо побачити як різко зменшилися генетично слабкі м’язові групи (у мене це дельти і гомілки). Силові показники продовжують повільно падати. Одночасно закінчений прийом тестобустера.

4-е фото: рівно 2 тижні після третьої фотографії (44 дня без курсу) – вага 96,5. Відсоток жиру практично не змінився (хоча по фото здається, що став сухішим – тут свою роль зіграло трохи інше освітлення і менша кількість води в організмі), жорсткість і венозність вже практично досягли “натурального” рівня. Силові показники майже стабілізувалися, але м’язова маса продовжує зменшуватися. Більш того, крім слабких м’язових груп, помітно “сипатися” почали і середні – це видно по грудях, спині, передпліччях, трапеціям. Сильні – у мене це стегна – поки на місці. Закінчено застосування гепатопротекторів та інших детоксикаційних препаратів.

5-е фото: рівно 3 тижні після четвертої фотографії (65 днів без курсу) – вага 95,1. Жировий прошарок збільшилася, від жорсткості не залишилося ні сліду. Дієта дотримується, тренування тривають 5 разів на тиждень, кардіо після кожного упродовж 30 хвилин з ЧСС 120-130. М’язова маса продовжує зменшуватися, в процес “руйнування” включилися стегна – як завжди, останніми. Говорячи про стегна, забіжу трохи вперед – саме в день, коли була зроблена ця фотографія, пройшло тренування ніг, після якого у мене сталося защемлення нерва в попереку, що спричинило за собою подальшу відмову від взагалі всіх тренувань на 1,5 тижні і від тренування ніг на 3 тижні.

6-е фото: 90 днів без курсу – вага 93,1. Мабуть, це той момент, коли я можу сказати, що форма стабілізувалася. Організм повернувся до своєї “стандартно натуральної ваги”, яка коливається в районі 92-93кг. Жировий прошарок стабілізувався (це за умови дотримання дієти і виконання регулярних кардіосессій), жорсткості м’язів немає. Наповненості немає. Венозність мінімальна, як і належить натуралу. Остаточно розсипалися слабкі МГ – це можна побачити, порівнявши ширину плечей і обсяг гомілок на першій і останній фотографіях. Х-схожість  фігури канула в небуття. Сильніші м’язові групи так само сильно зменшилися, в т.ч. стегна – тут, зрозуміло, головною причиною стала відсутність тренувань ніг.

Зараз я з упевненістю можу сказати, що ось таку форму, як на останній фотографії, цілком легко можна підтримувати цілий рік (а то і покращувати), не застосовуючи ААС, ГР та інші “смаколики”. Зрозуміло, мені, як виступає атлету, ця форма здається відверто посередньою. Але для більшості середньостатистичних відвідувачів тренажерного залу – це цілком непогана статура. Тут вже все полягає в бажанні. Хто захоче – той зробить.

На закінчення, хочу сказати, що моє спостереження за регресом форми в черговий раз підтверджує, що якщо атлет ставить собі за мету постійний прогрес, йому НЕ МОЖНА робити тривалий відпочинок від фармакологічної підтримки. Три місяці – рівно стільки мені треба було, щоб  від досягнутих результатів нічого не залишилося. І зараз я точно такий же, яким був рік тому. Радує те, що стан здоров’я практично повністю прийшов в норму (маю на увазі внутрішні органи і секрецію гормонів), і реакція організму на новий курс буде хорошою.

Думаю, зміни форми на цьому припинилися, однак, ще якийсь час я буду продовжувати практикувати натуральний тренінг, не забуваючи розповідати про всі подробиці в своєму спортивному щоденнику. Може щось і зміниться.

На цій ноті я прощаюся з вами і бажаю міцного здоров’я і успіхів в улюбленій справі. До нових зустрічей, друзі!

2016