Головна Інтерв'ю Екс-пауерлфітер Володимир Борисов: «До весни мені треба скинути 17 кг, щоб хоч...

Екс-пауерлфітер Володимир Борисов: «До весни мені треба скинути 17 кг, щоб хоч раз виступити на змаганнях з бодібілдингу!»

2362

Володимир Борисов – 22-річний російський атлет із Санкт Петербургу. Цієї весни він вперше вийде на сцену рідного міста для того, щоб виступити з іншими культуристами. Раніше Володимир Борисов серйозно займався пауеріфтингом і навіть неодноразово виступав на змаганнях, однак тепер він перейшов у бодібілдинг. За кілька місяців відбудуться перші змагання Володі у якості бодибілдера.

Ми вирішили вас познайомити із новоспеченим культуристом Росії Володимиром Борисовим, який дав ексклюзивне інтерв’ю для читачів www.kulturizm.info.

– Володя, розкажи, будь ласка, трохи про себе, коли ти поєднав своє життя із спортом?

– Зараз мені 22 роки. Мої тренування розпочалися з десятого класу, тоді я займався легкою атлетикою. Я тренувався безкоштовно із другом, тоді ще й багато часу було. Іноді ми ходили в зал.

Вже через рік мені сподобалося як виглядають мої ноги: з’явився об’єм і рельєф. Десь тоді мені і захотілося накачатися. Тоді мені було десь 18 років.

Мотивацією тоді був просто спортивний змагальний запал. Коли ми з другом перший раз пішли в зал він зміг жати 75 кг, а я 70 кг. Мене це «зачепило» і я почав тренуватися більше. З часом він вижимав 85 кг, а я 80. Але я  ще більше вкладав зусиль і я вижимав 100 кг, а він 90 кг.

– І що було далі?

– Мене взяли у збірну університету по пауерліфтингу і я почав виступати на змаганнях від мого навчального закладу.

– Чому ти вирішив завершити кар’єру пауерліфтера?

– Пауерліфтинг довелося залишити через травму під час тренувань. Я частково порвав грудний м’яз. Та й тренер в університеті не міг нормально підготувати нас до змагань. І ось вирішив для себе тренуватися в залі просто як культурист. А коли прийшов в зал поспілкувався з хлопцями і тренерами, вони запевнили, що в мене генетично все добре, пропорційно, просто треба підготуватися і є перспективи.

– Важко було прощатися з пауерліфтингом?

– Навіть якщо б не травма, то у пауерліфтингу я б, мабуть, не залишився. Мені більш подобається дивися на своє красиве відображення в дзеркалі, ніж просто піднімати нереально велику вагу. Тобто краса взяла «силу над силою».

– Розкажи читачам kulturizm.info про свої теперішні тренування.

– Мої тренування як бодибілдера на 100% відрізняються від тренувань у пауерліфтингу. Коли я займався пауерліфтингом, я тренувався три рази на тиждень, а тепер займаюся шість разів на тиждень.

В понеділок я качаю ноги, у вівторок працюю над тими м’язами, які «відстають»: треную задню дельту і заднє бедро. У середу качаю груди, у четвер – руки, у п’ятницю спина, в суботу я відпочиваю, а в неділю у мене тренування плечей.

Цієї весни він вперше вийде на сцену рідного міста для того, щоб виступити з іншими культуристами. Раніше Володимир серйозно займався пауеріфтингом.

– І як, вже звик?

– Ці тренування почали мене більше виснажувати, адже змінилася техніка виконання вправ, стали меншими перерви між підходами, бо у бодібілдингу вони коротші у порівнянні з тренуваннями у пауерліфтингу. Психологічно важкувато, але, принаймні, травм буде менше.


– Які вправи вже припали до душі?

– Моя улюблена вправа: підйом штанги на біцепс, також люблю робити жим гантелей на похилій лаві. А от не люблю качати задню частину бедра і гомілки і задню дельту. Можливо тому, що у пауерліфтингу я навіть не задумувався над цими м’язами.

– Що у бодиблдингу для тебе виявилося, можливо, чимось незвичним як для новачка?

– Напевно, це «сушка», яка зараз у мене почалася. У пауерліфтингу нічого схожого не було, нам треба було просто коригувати свою вагу, щоб потрапити у вагову категорію. А тепер мені треба скинути 17 кг, щоб потрапити у категорію до 80 кг. Поки що я навіть не уявляю як це буде відбуватися: у теорії зрозуміло, а що буде на практиці я не знаю.

– Морально готовий?

– Так! Я для себе чітко вирішив, що хоч один раз я зобов’язаний виступити на сцені і подивитися на себе зі сторони. Все має вийти, а яке місце займу, це не найголовніше. Хоча буде чудово, якщо я зможу перемогти більш відомих та титулованих культуристів ніж я.

– Які у тебе головні силові показники?

– У мене жим 150 кг на 6 повторів, присідання –  220 кг на 6 повторів і тяга також у мене 220 кг на 6 повторів.

– Як ти оціниш свою теперішню форму?

– До ідеалу мені далеко,  треба ще багато працювати, особливо над дрібницями, але загалом я виглядаю непогано. Проте наразі немає таких м’язів які можна назвати відмінними.

– А як щодо вільного часу?

– Крім бодібілдингу у мене є й інші хобі: настільний теніс та футбол. Іноді на районних турнірах з друзями разом брали участь.

© 2012. Підготував Олег Скорина, www.kulturizm.info