Головна Інтерв'ю Бодибілдер Іван Ващенко: «Виступаючи від WABBA і IFBB я отримав безцінний досвід»

Бодибілдер Іван Ващенко: «Виступаючи від WABBA і IFBB я отримав безцінний досвід»

Іван Ващенко – 21-річний український бодибілдер з Києва. Увагу нашого порталу Іван звернув ще восени на Чемпіонаті України IFBB 2011 у Києві, а потім ми познайомитися з культуристом у Львові на змаганнях WABBA.

 

На нашу пропозицію зробити інтерв’ю Іван Ващенко люб’язно погодився. А щоб вийшло цікавіше, ми вирішили, що нехай запитання Івану підберуть наші читачі. Що з цього вийшло читайте нижче. А ось, що культурист розповів про себе нам:

«Десь у 9-10 класі я вперше пішов у зал. Тренувався не довго, орієнтовно рік, але потім закинув тренування: настав переломний період, коли почав гуляти, дівчата, випивка.. Разом з тим мене постійно тягнуло у спорт. Ще у дитинстві в селі у родичів на холодильнику висіли наклейки бодибілдерів і я завжди думав: ну як же можна мати таке тіло.

Алексей Горишный: «Свои титулы надо использовать»

З другого курсу, три-чотри роки тому я почав тренуватися серйозно. А з тренером займаюся десь 2,5 роки і з того часу я пропустив, мабуть, лише два тренування і то, з поважної причини. В зал ходжу як додому: там у мене чимало знайомих.

Перший раз я виступив на змаганнях у 20 років, виборов 4 місце по Україні Це для мене хобі. Останнього разу, коли я виступав на IFBB минулого року, форма була найкращою за всю мою маленьку кар’єру: я був найсухіший у своїй категорії, навіть сам не сподівався на такий результат, – розповів www.kulturizm.info Іван Ващенко.

Отже, ми зібрали запитання наших читачів до Івана Ващенка, на які по просили відповісти бодибілдера (у матеріалі збережена орфографія користувачів).

vova: «Ваня, привет! Скажи сколько стоит с тобой потренироваться? как об этом договориться?»

–  Втілити у реальність таке бажання не вийде, бо я не фітнес тренер. Сам займаюся з тренером і наразі в мене недостатній досвід щоб когось тренувати. Мені лише 21 рік і це буде смішно, коли я когось буду чогось вчити. Я, звісно, можу дати свою тренувальну програму, але не факт, що вона всім підійде. Зате можу порадити свого тренера.

Тарас Д: Ты постоянно выступаешь от различных федераций. Тебя нигде не берут? Чего не остановишься на одной?

– Від різних федерацій я виступив лише один раз минулого року. Чому? Тому, що в категорії IFBB юніори виступають до 21-ого року. Це була остання осінь, коли я міг виступати по юніорах, але зараз віковій бар’єр підняли до 23років включно, тоді я про про це ще не знав. Тому тоді вирішив виступити ще й у WABBA, у якої змагання були через два тижні після IFBB.

Орион: Салют! Иван, сколько денег для тебя много? сколько ты можешь потратить с друзьями в кафе?

– Їх багато не буває, скільки б не було все одно на щось не вистачає. З друзями в кафе витрачаю по різному, в кого є гроші той і платить )

Игорь Татура: в IFBB постоянно осуждают. Тебя осуждали тоже? Ну, а что тебе дала Вабба?

– Звичайно, люди, які не увійшли в трійку мають масу запитань. Але вважаю, що рішення суддів не оскаржується, бо нічого не змінить. Рішення суддів – це їхнє рішення.

А WABBA як і IFBB дали мені досвід. Нічим особливо ці федерації не виділяються, одинакові змагання, є атлети які виступають, все те ж саме.

Людочка Луганск: Что конкретно используешь до тренировки, а что после? Спортпит?

– Обов’язково амінокислоти та протеїн. А ще гейнер у залежності від того, який стадії тренувань знаходжуся: набір маси, відпочинок чи дієта.

Кировоград: Это так страшно потерять такую форму, когда столько тренируешься. всякое бывает, стрессы .. ты очень переживаешь, когда худеешь?

– Взагалі-то, коли втрачається форма після дієт, культуристи не худнуть, а поправляються. Я не знаю хто худне, адже навпаки тоді починаєш їсти калорійну їжу.

Не страшно, просто знаю, що форма повернеться так само швидко, як і зникає. Постійно бути у формі також не можна – це стрес для організму: потрібно давати йому відпочивати.

КоляКач: Уважуха! Ваня, скажи какие упражнения ты категорически не делаешь. вот становая – очень травматическая. ты какие то такие упражнения заменяешь чем то?

– Моїм тренувальним процесом займається тренер і що чим замінювати йому видніше. Що до становї тяги, я її ніколи не робив як одну з найбільш травматичних вправ.

РОМАН Киев: Ты собираешься что-нибудь изменить в своем режиме в новом году?

– Цього року планую набрати максимальну вагу готуючись до осінніх змагань.

саня из донецка: Ваньок, попробуй себя в пауерлифтиге!

– Нехочу. Ці тягарі такі божевільні, як наслідок – травми. Не маю бажання. Бодібілдинг мені подобається, що тут пропорції, ___, все красиво, а в пауерліфтингу перетворюєшся в машину. З естетичної сторони пауерліфтинг мені не подобається. Хоча спочатку я такий варіант розглядав.

Ксю:  у тебя очень классные ноги. я бы их потрогала))

– (довго сміється. – ред.) Та це не питання, нехай прижає, рухає ))…я не знаю  )))  У мене є дівчина. Чи не буде ревнувати? Ну, якщо все закінчиться ногами, мабуть ні )))

Антон 556: Що для тебе найприємніше в ході змагань на сцені і чого ти не навидиш у змаганнях? взагалі ти красавчик! так тримати!

– Подобаються відчуття, які отримуєш і переживаєш виходячи на сцену, адреналін. Це клас! Це найпозитивніші почуття, ловиш погляди захоплених глядачів. Дуже хочеться щоразу виходити на сцену! А от не подобається самопочуття під час змагань.

саша: Скажите как накачать грудь дома и как избавиться от живота?

– Важке питання, бо я цим не займався у домашніх умовах і думаю не варто починати це робити вдома, бо результату не буде взагалі. Потрібно йти в зал, знайти хорошого тренера, а не таких, які дають всім одну і ту ж програму. Потрібно іти в зал і знайти собі фахового тренера.

михаил: Здравствуйте, подскажите как максимально уменьшить нагрузку на локтевой сустав и тем самым снизить риск травмы в Французском жиме лежа? Нужно ли полностью выпрямлять руки, под каким углом их лучше всего держать, что б менше нагружать локоть?

– (заходиться сміхом. – ред.) Я читав і навіть пішов в зал і запитав у тренера. Він мені почав розказувати, що потрібно якось чи то підняти кут, чи опустити його… (сміх заважає говорити. – ред.) Коротше, каже не відповідай на це запитання. Він то знає, але я й половини не зрозумів. Треба йти в зал і нехай тренер все показує і пояснює.

роман: Здравствуйте Иван подскажите какую группу мышц надо качать чтобы подтягиваться.

– Ще одне цікаве питання. Потрібно підтягуватися, тоді буде качатися спина. Треба качати спину. Ну, а якщо людина не може навіть раз підтягнутися, то навіть не знаю, як тоді качати спину.

игорь донецк: Скажите какие ваши дальнейшие планы в этом спорте? идти вперед – гробить себя. готов?

– Трошки не зрозуміле запитання: чому «гробити» себе? Планую йти тільки вперед і далі виступати на змаганнях. Я себе не «гроблю», це роблять ті, хто вживає алкоголь, приймає наркотики і т. і..

денис18 горловка: Мне 18 лет. я мечтаю иметь такое тело как у тебя, остав здесь таким ребятам как я свою программу тренировок. мы можем даже скинуться, только поделись плз )))))

– Знову таки, не треба нікуди «скидуватися», а нехай краще підуть у нормальний спортзал, знайдуть тренера, який розпише тренування, розкаже що і як робити, розповість про спорт харчування. В мене програма змінюється що два місяці і не факт, що вона їм підійде. Нехай ідуть в зал до фахівців.

дионис: Иван, каким химоном пользуешься?

– Не буду відповідати на це запитання. Вживати чи ні – це справа кожного особисто

P.S. Іван мав можливість вибрати краще запитання, автор якого отримав від www.kulturizm.info порадунок – креатин Universal NutritionCreatine Powder 1000г. Баночка поїхала у Горлівку до Дениса, який просив поділитися тренувальною програмою.

Підготував Антон Павленко, kulturuzm.info