БодибілдингНОВИНИ

7 головних поз. Як правильно позувати на змаганнях з бодібілдингу

Навчитися позувати – одне з найважливіших завдань культуриста початківця. Адже для чого взагалі виходити на сцену, якщо не вмієш на ній поводитися. Часто на турнірах є атлети з бездоганною формою, які просто нікчемо позують і втрачають бали, на які заслуговують. І навпаки: хлопці, які чудово позують, однак показати їм немає чого…

Позувати треба ретельно вчитися і робити це так само наполегливо і регулярно, як і тренуватися.

ifbb_poza 04

Цього року бодібілдинг-федерація IFBB затвердила нові зміни в обов’язкових позах. Вони щоправда стосуються лише категорій «чоловічий бодібілдинг» і «класичний бодібілдинг». Отже далі мова піде про те, як правильно позувати на змаганнях з бодібілдингу.

1. «Подвійний біцепс спереду»

Тут така справа. Стоячи обличчям до суддів, одну ногу відвести вперед у бік на 40-50 см.  учасник повинен підняти обидві руки до рівня плечей і зігнути їх в ліктях. Кисті рук повинні бути стиснуті в кулаки і повернені вниз.

Це змусить напружитися м’язи біцепса і передпліч, що є основними м’язовими групами, оцінюваними в цій позі. Крім того, атлет напружити якомога більше м’язів, оскільки судді оцінюють все тіло.

Суддя спочатку розгляне м’язи біцепса, звертаючи увагу на пік біцепса, його форму, і продовжуючи огляд на розвиток передпліч, дельтовидних м’язів, преса, стегна і ніг. Суддя буде звертати увагу на щільність м’язів, рельєф і збалансованість.

ifbb_poza 01

2. «Найширші м’язи спини спереду»

Стоячи обличчям до суддів, розташувати стопи в одну лінію на відстані 15 см один від одного, спортсмен повинен покласти кисті рук, переважніше стислих в кулаки, на нижню частину талії і «розправити» найширші м’язи спини.

Спортсмен повинен постаратися напружити м’язи грудей, рук, преса. Строго заборонено сильно натягувати плавки.

Суддя в першу чергу повинен оцінювати чи зміг спортсмен показати «розмах» найширших м’язів, створюючи торс у формі латинської літери «V». Потім суддя повинен оцінити всю позу з голови до ніг, як в позі 1, відзначаючи спочатку загальні аспекти, а потім концентруючись на детальнішому розгляді різних м’язових груп.

3. «Біцепс збоку»

Для того щоб продемонструвати свій найкращий біцепс, спортсмен повинен повернутися лівим або правим боком до суддів, зігнути найближчу до суддів руку під прямим кутом (зі стиснутим кулаком), а інший взятися за зап’ястя зігнутої руки. Нога, найближча до суддів, згинається в коліні і стоїть на носку.

Спортсмен напружує груди і біцепс, а також напружує м’язи стегна, зокрема групу біцепса (згинача) стегна і, здійснюючи тиск ногою вниз на носок ноги, демонструє напругу м’язів ікри.

Суддя повинен оцінити всю позу «з голови до ніг».

ifbb_poza 02

4. «Подвійний біцепс ззаду»

Спортсмен повинен повернутися спиною до суддів, зігнути руки і, як в позі «подвійний біцепс спереду», відставити ногу назад, спираючись на носок, і потім напружити м’язи рук, а також плечей, спини, стегон і литок. Суддя повинен в першу чергу звернути увагу на м’язи рук, а потім оцінити всю позу «з голови до ніг».

Тут оцінюється набагато більша кількість м’язових груп, ніж у всіх інших позах, включаючи м’язи шиї, дельтовидні м’язи, біцепс, трицепс, передпліччя, трапецію, розгиначі спини, зовнішні косі, щонайширші, сідничні, біцепс стегна і ікри.

Ця поза більш ніж інші допоможе визначити якість щільності м’язів спортсмена, рельєф і загальний баланс статури.

5. «Найширші м’язи спини ззаду»

Спортсмен повинен, стоячи спиною до суддів, покласти руки на талію, тримаючи лікті широко. Розташувати стопи в одну лінію на відстані 15см один від одного. Потім він напружує і «розсовує» найширші м’язи спини, якомога ширше і показує напругу цих м’язів, а також стегон і гомілки за рахунок тиску вниз на носок ноги, відставленою тому. Строго заборонено сильно натягувати плавки.

Суддя повинен оцінити не тільки «розмах» найширших м’язів спини, але також і хорошу поперечну щільність і потім оцінити всю позу «з голови до ніг».

ifbb_poza 03

6. «Трицепс збоку»

Спортсмен може вибрати будь-яку сторону для цієї пози так, щоб показати суддям трицепс кращої руки. Він повинен повернутися лівим або правим боком до суддів і завести обидві руки за спину. Він може або зчепити пальці, або узятися «задній» рукою за зап’ястя «передньої» руки.

«Передня» нога, найближча до суддів, повинна бути зігнута в коліні і спиратися на носок. При цьому спортсмен змушує напружитися м’язи трицепса. Він також «піднімає» груди і напружує м’язи преса, також як і м’язи стегна і ікри.

Суддя повинен спочатку звернути увагу на трицепс і потім оцінити всю позу «з голови до ніг». У цій позі і в позі «біцепс збоку» суддя повинен розглянути м’язи стегна і ікри в профіль, що допоможе йому оцінити розвиток цих м’язів більш точно.

7. «Прес-стегно»

Стоячи обличчям до суддів, спортсмен повинен завести обидві руки за голову і виставити ногу вперед або розташувати стопи в одну лінію на відстані 15см один від одного. Потім він повинен напружити м’язи преса, одночасно напружуючи м’язи стегон.

Суддя повинен оцінити м’язи преса і стегна, а також всю позу «з голови до ніг».

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button