НОВИНИ

5 причин вкладати гроші в українську фітнес-індустрію

В Україні відсутній ринок фітнес-індустрії, проте запровадження зони вільної торгівлі з ЄС вселяє сподівання на певні зрушення. Адже у нас – неоране поле роботи для тих, хто ризикнув би вкладати гроші у фітнес.

Проте українські бодібілдери, як основні гравці індустрії, можуть особливо не сподіватися на якісь неймовірні контракти. Бо якщо й знайдеться хтось, хто захоче в нинішніх умовах фінансувати певних атлетів, то йтиметься явно не про ті суми, які отримують спортсмени по західний кордон.

Попри те, є підстави на певне зрушення, яке може відбутися у фітнес індустрії у найближчі роки. Спробуємо проаналізувати чому інвесторам було б вигідно почати вкладати гроші в наших культуристів та індустрію загалом.

fitness grochi

1. Відсутність конкуренції

Бренди, які зайдуть на український ринок матимуть більш ніж сприятливі умови. Адже у нашій країні лише кілька торгових марок мають офіційних дистриб’юторів. Конкуренція на ринку між брендами спортивного харчування відсутня як така, а вибір добавок у спеціалізованих магазинах – обмежений. Торгові менеджери матимуть чимало роботи із налагодження дистрибуції та експериментів над маркетинговими стратегіями.

При відсутності конкуренції між брендами, керувати балом буде той інвестор, який перший прийде на ринок та буде диктувати свої умови.

Водночас загрозою для інвесторів будуть не конкуренти, а контрабанда і боротьба з нею. Адже абсолютна більшість добавок, які продаються в Україні – це товари, які потрапляють до нас незаконно. А ще демпінг таких торгівців може добряче зіпсувати завзяття тих, хто захоче працювати за цивілізованими правилами.

2. Розвиток спортивної інфраструктури

Попри війну та економічну кризу в українських містах щораз відкривається більше тренажерних залів. При чому, активно розвиваються різноманітні напрямки силових тренувань. Скажімо, трендом стає крос фіт. Шанувальники цієї методики відкривають спеціалізовані зали , з’являються інструктори та турніри для любителів силових та функціональних вправ.

Важливо, що відносно великі фітнес-центри дісталися і в райцентри, де ніколи нічого схожого не було. Таким чином все більше людей починають займатися власним фізичним розвитком, а їхня кількість щороку буде зростати. Відповідно виробники спортивних товарів мають хороші перспективи росту ринку збуту. А західні мережі спортивного харчування мають усі шанси стати монополістами ринку.

Зараз найкращий час інвестувати в Україну, тому що при відсутності конкуренції шанси отримати високий прибуток дуже високі.

3. Високий суспільний запит

Цей пункт плавно витікає із попереднього. Все більше людей починають цікавитися здоровим способом життя та правильним харчуванням. У спортзалах значно розширилася аудиторія. У залах побільшало клієнтів, а у персональних тренерів – підопічних.

Окрім того, за демографічним зрізом змінилися: на тренуваннях суттєво побільшало жінок різного віку. Окрім того, спостерігається свого роду тренд, коли молодь тренується у парі: хлопці із своїми дівчатами.

Уся цільова аудиторія стежить за новинками на ринку фітнес-індустрії країн заходу: від появи нових аксесуарів до нових лінійок спортивного харчування. Однак замовити ці товари в українських магазинах неможливо. Все, що зараз треба – дати людям таку можливість.

4. Перспективні атлети

В Україні є чимало бодібілдерів та спортсменів інших силових видів спорту, які нічим не поступаються західним колегам: як за досягненнями, так і харизмою. Не забуваємо: спортсмени – це обличчя індустрії. Є нас є атлети, які можуть бути цікавими як для інвесторів, так і для потенційних їх шанувальників, які є покупцями фітнес послуг та товарів.

Щороку з’являються нові імена у змагальному бодібілдингу. Прикметно, що найперспективнішими є молоді атлети, які вже яскраво засвітилися, наприклад, Святослав Федорич. Але не тільки юніори можуть дивувати: чого вартує яскравий та неочікуваний спалах, скажімо Олега Кривого. Маємо привід гордитися й давно відомими та визнаними спортсменами, наприклад, Андрієм Кухарчуком.

Попри свої заслуги, наразі жоден український культурист немає контрактів із відомими західними брендами. У цих умовах у виграші буде інвестор, адже  ТОП менеджмент матиме десятки кандидатів на вибір. Низка зарплата в Україні та висока мотивація культуристів – перевага для спонсора. Самим атлетам у цих кастингах доведеться докласти чимало зусиль, щоб доказати саме своє право представляти той чи інших бренд.

5. Відкриті кордони

Наразі є доволі великі шанси, що у найближчі роки відомі західні бренди зайдуть на український ринок. Зона вільної торгівлі з ЄС, яка запрацювала з 1 січня 2016-ого дає усі шанси західними брендам на масштабну присутність в Україні. Особливо, що стосується локальних виробників країн східної Європи, зокрема Польщі. Товари з цих країн частково вже є на прилавках в магазинах  України, але в обмеженому продажі та асортименті. Однак це “сірі товари”, без жодної документації та офіційних представників.

Наші сусіди насправді добре знають, що їх тут чекають. Водночас вони так само непогано проінформовані про стан економіки України та купівельні можливості українців.

Андрій Бурда, СЕО & General Manager KULTURIZM.INFO

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button