Головна Тренінг Бодибілдинг 5 фактів про м’язову пам’ять

5 фактів про м’язову пам’ять

Регулярно тренуєшся, дотримуєшся режиму та дієти, однак довелося на якийсь час забути про заняття? Звісно, прикро, але на настільки, щоб впадати у глибоку депресію. Адже завдяки такому поняттю як «м’язова пам’ять» навіть після паузи накачатися буде простіше. І це не жарт.

tilo bodybuldera

1. Кількість ядер у м’язових клітинах – це ключове питання. Саме від того, скільки їх у нас і залежить те, наскільки швидко можна привести тіло у форму після перерви.

2. Чим більше раніше вдалося наростити м’язової маси, тим більше утворилося нових ядер у клітинах. Вони і є основою м’язової пам’яті.

3. Навіть після припинення тренувань у м’язах на тривалий час залишаються раніше утворені ярда, які тільки й чекають, коли візьмете в руки гантелі, щоб потішити вас омріяною масою.

4. Побутує думка, що чим більшим вийшло накачатися у молодості, тим краще. А все тому, що у старшому віці нарощувати м’язи значно складніше.

5. Стероїди і м’язова пам’ять. Вживання фармакологічних препаратів також призводить до того, що згодом можна менше перейматися питанням відновлення форми. Стероїди як і важкі тренування збільшують кількість ядер. Цей допінговий ефект стає не коротко тривалим, а постійним, адже утворені ярда не зникають.

Тож якщо з різних причин вам довелося припинити тренування – не переймайтеся. Адже тіло фіксує усі попередні спортивні досягнення і сприятиме швидкому відновленню мускулатури за умов грамотного тренінгу, харчування та відпочинку.