Головна НОВИНИ 20 хвилин занять спортом у день роблять людину розумнішою, – вчені

20 хвилин занять спортом у день роблять людину розумнішою, – вчені

Науковці з Каліфорнійського університету в Дейвісі проаналізували роботу мозку до та після фізичних вправ. У дослідженні брало участь 38 осіб, які виконували вправи протягом 20 хвилин, повідомляє New Scientist.

Виявилось, що спорт і справді впливає на стан мозку, адже після нього у людей підвищується рівень глютамінової та гамма-аміномасляної кислот.

trening

Глютамінова кислота пришвидшує процес азотистого обміну, що призводить до стимулювання роботи центральної нервової системи. Гамма-аміномасляна кислота ж дозволяє здійснювати хімічну передачу у вищих відділах мозку, контролює його стабільну роботу.

Іншими словами, ці дві кислоти відповідають за показники пам’яті та настрою, пік їхнього впливу на мозок можна було спостерігати протягом 30 хвилин після завершення вправ.

Вчені зазначають, що регулярні зайняття спортом допоможуть людям підвищити рівень їхніх розумових здібностей за рахунок кращої роботи пам’яті. Гарний настрій ж буде каталізатором продуктивної праці. Тепер команда вчених команда планує перевірити, чи можуть ці зміни також допомогти людям з депресією.